FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 27

AC Oulu vs HJK Helsingfors Speltips och Betting

OTC Stadion, Oulu

Våra tips: HJK Helsingfors — Vinst (53%); Över 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Asian handicap
HJK Helsingfors -0.25
@ 1.22
82%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

22%
25%
53%
AC OuluOavgjortHJK Helsingfors
Resultat
HJK Helsingfors
@ 1.61
54%
Båda gör mål
Ja
@ 1.66
56%
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
@ 1.19
39%
Asian handicap
H. Borta -0.25
@ 1.22
82%
Första Halvlek
HJK Helsingfors
@ 2.15
39%
HT/FT
Borta/Borta
@ 2.46
40.7%
Korrekt resultat
1:2
@ 6.50
15.4%

Ytterligare marknader

Totalt hörnor
Under 9.5
@ 1.83
50.5%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

AC Oulu4
2Oavgjorda
7HJK Helsingfors
2.38Snittmål
46%Båda Mål
46%Över 2.5
9 aug. 2026AC Oulu0-1HJK Helsingfors
11 apr. 2026HJK Helsingfors0-1AC Oulu
21 aug. 2025HJK Helsingfors1-0AC Oulu
20 juli 2025HJK Helsingfors3-1AC Oulu
14 juni 2025AC Oulu0-4HJK Helsingfors
Visa alla matcher

Odds

Bookmaker1X2
1xBet4.183.881.75
Bet3653.403.701.30
Betano3.053.701.35

Vanliga frågor

Vem vinner AC Oulu vs HJK Helsingfors?
Vår modell förutspår HJK Helsingfors med 54% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
AC Oulu vs HJK Helsingfors: vad är vårt Halvtid-tips?
Vårt Halvtid-val är HJK Helsingfors med 39% säkerhet.
Vad är HT/HS-prognosen för AC Oulu vs HJK Helsingfors?
Vårt HT/HS-val är 2/2 med 41% säkerhet.
AC Oulu vs HJK Helsingfors: vad är vårt Korsningar-tips?
Vårt Korsningar-val är Under 9.5 med 51% säkerhet.
Hur många mål i AC Oulu vs HJK Helsingfors?
Vi förväntar oss Över 2.5 mål (56% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
När och var spelas AC Oulu vs HJK Helsingfors?
AC Oulu vs HJK Helsingfors spelas den 12 okt. 2026 på OTC Stadion.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Inter TurkuInter Turku27141033318+1552
2KuPSKuPS2713954126+1548
3HJK HelsingforsHJK Helsingfors2613674529+1645
4GnistanGnistan2611964032+842
5AC OuluAC Oulu26114112729-237
6VPSVPS26106103031-136
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

AC Oulu
OFFFV
10Spelade
3Vinster
2Oavgjorda
5Förluster
Poäng/Match1.1
Vinst %30%
Mål/Match1.6
Snittmål0.7
SnittInsläpp0.9
Båda Mål30%
Hållna nollor40%
Missade40%

Nya Matcher

8 okt.Vborta KuPS1-0
18 sep.Fmot Inter Turku0-1
12 sep.Fmot Gnistan1-2
8 sep.Fborta VPS0-1
31 aug.Omot SJK0-0
HJK Helsingfors
FVOOV
10Spelade
5Vinster
2Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.7
Vinst %50%
Mål/Match2.6
Snittmål1.7
SnittInsläpp0.9
Båda Mål40%
Hållna nollor40%
Missade30%

Nya Matcher

8 okt.Vmot VPS6-0
18 sep.Oborta Gnistan1-1
13 sep.Oborta KuPS0-0
9 sep.Vmot Inter Turku2-1
5 sep.Fborta Inter Turku0-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher13
Snittmål2.38
Båda Mål46%
Över 2.5 Mål46%
Över 1.5 Mål62%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
AC Oulu100.77 per match
HJK Helsingfors211.62 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
AC Oulu3 (23%)
HJK Helsingfors4 (31%)
9 aug. 2026VeikkausliigaAC Oulu0-1HJK Helsingfors
11 apr. 2026VeikkausliigaHJK Helsingfors0-1AC Oulu
21 aug. 2025Finska cupenHJK Helsingfors1-0AC Oulu
20 juli 2025VeikkausliigaHJK Helsingfors3-1AC Oulu
14 juni 2025VeikkausliigaAC Oulu0-4HJK Helsingfors
27 juli 2024VeikkausliigaHJK Helsingfors3-0AC Oulu
31 maj 2024VeikkausliigaAC Oulu1-0HJK Helsingfors
27 aug. 2023VeikkausliigaAC Oulu1-3HJK Helsingfors
23 apr. 2023VeikkausliigaHJK Helsingfors1-1AC Oulu
7 aug. 2022VeikkausliigaAC Oulu1-1HJK Helsingfors
18 juni 2022VeikkausliigaHJK Helsingfors0-1AC Oulu
17 juli 2021VeikkausliigaAC Oulu2-1HJK Helsingfors
28 maj 2021VeikkausliigaHJK Helsingfors3-1AC Oulu

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se