FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 31

AC Oulu vs KuPS Speltips och Betting

OTC Stadion, Oulu

Våra tips: Oavgjort (45%); Under 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
AC OuluOavgjortKuPS
Resultat
AC Oulu
45%
Totalt mål
Under 2.5
53%
Båda gör mål
Ja
59%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

AC Oulu3
1Oavgjorda
8KuPS
2.5Snittmål
33%Båda Mål
42%Över 2.5
8 okt. 2026KuPS0-1AC Oulu
2 maj 2026AC Oulu2-0KuPS
22 apr. 2026KuPS3-2AC Oulu
4 juli 2025AC Oulu2-2KuPS
12 apr. 2025KuPS1-0AC Oulu
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner AC Oulu vs KuPS?
Vår modell förutspår AC Oulu med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i AC Oulu vs KuPS?
Båda lagen gör mål: Ja (59% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för AC Oulu vs KuPS?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Hur många mål i AC Oulu vs KuPS?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (53% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
När och var spelas AC Oulu vs KuPS?
AC Oulu vs KuPS spelas den 1 nov. 2026 på OTC Stadion.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsingforsHJK Helsingfors2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5AC OuluAC Oulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

AC Oulu
FFVFV
10Spelade
3Vinster
1Oavgjorda
6Förluster
Poäng/Match1
Vinst %30%
Mål/Match2.3
Snittmål1
SnittInsläpp1.3
Båda Mål40%
Hållna nollor30%
Missade40%

Nya Matcher

17 okt.Vborta Inter Turku2-1
12 okt.Fmot HJK Helsingfors3-4
8 okt.Vborta KuPS1-0
18 sep.Fmot Inter Turku0-1
12 sep.Fmot Gnistan1-2
KuPS
OVFFF
10Spelade
2Vinster
3Oavgjorda
5Förluster
Poäng/Match0.9
Vinst %20%
Mål/Match2.2
Snittmål0.9
SnittInsläpp1.3
Båda Mål40%
Hållna nollor30%
Missade40%

Nya Matcher

15 okt.Fmot Trabzonspor2-4
11 okt.Fborta Inter Turku0-1
8 okt.Fmot AC Oulu0-1
19 sep.Vborta VPS2-0
13 sep.Omot HJK Helsingfors0-0

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher12
Snittmål2.5
Båda Mål33%
Över 2.5 Mål42%
Över 1.5 Mål67%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
AC Oulu100.83 per match
KuPS201.67 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
AC Oulu3 (25%)
KuPS5 (42%)
8 okt. 2026VeikkausliigaKuPS0-1AC Oulu
2 maj 2026VeikkausliigaAC Oulu2-0KuPS
22 apr. 2026VeikkausliigaKuPS3-2AC Oulu
4 juli 2025VeikkausliigaAC Oulu2-2KuPS
12 apr. 2025VeikkausliigaKuPS1-0AC Oulu
28 juni 2024VeikkausliigaAC Oulu1-0KuPS
8 juni 2024VeikkausliigaKuPS4-1AC Oulu
7 juni 2023VeikkausliigaKuPS1-0AC Oulu
9 maj 2023VeikkausliigaAC Oulu0-2KuPS
22 juni 2022VeikkausliigaKuPS2-1AC Oulu
17 maj 2022VeikkausliigaAC Oulu0-3KuPS
30 juni 2021VeikkausliigaKuPS2-0AC Oulu

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se