FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 30

AC Oulu vs VPS Speltips och Betting

OTC Stadion, Oulu

Våra tips: Oavgjort (45%); Under 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
AC OuluOavgjortVPS
Resultat
AC Oulu
45%
Totalt mål
Under 2.5
53%
Båda gör mål
Ja
59%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

AC Oulu4
2Oavgjorda
8VPS
3.21Snittmål
57%Båda Mål
64%Över 2.5
8 sep. 2026VPS1-0AC Oulu
23 juni 2026VPS5-1AC Oulu
18 apr. 2026AC Oulu1-0VPS
4 okt. 2025AC Oulu2-0VPS
28 juni 2025AC Oulu2-1VPS
Visa alla matcher

Vanliga frågor

AC Oulu vs VPS: vem spås vinna?
Vår modell förutspår AC Oulu med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Hur många mål i AC Oulu vs VPS?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (53% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i AC Oulu vs VPS?
Båda lagen gör mål: Ja (59% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för AC Oulu vs VPS?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
När och var spelas AC Oulu vs VPS?
AC Oulu vs VPS spelas den 28 okt. 2026 på OTC Stadion.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Inter TurkuInter Turku27141033318+1552
2HJK HelsingforsHJK Helsingfors2714674932+1748
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2711974033+742
5VPSVPS27116103131039
6AC OuluAC Oulu27114123033-337
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

AC Oulu
FFFVF
10Spelade
3Vinster
1Oavgjorda
6Förluster
Poäng/Match1
Vinst %30%
Mål/Match2.1
Snittmål0.9
SnittInsläpp1.2
Båda Mål30%
Hållna nollor40%
Missade40%

Nya Matcher

12 okt.Fmot HJK Helsingfors3-4
8 okt.Vborta KuPS1-0
18 sep.Fmot Inter Turku0-1
12 sep.Fmot Gnistan1-2
8 sep.Fborta VPS0-1
VPS
VFFFV
10Spelade
4Vinster
0Oavgjorda
6Förluster
Poäng/Match1.2
Vinst %40%
Mål/Match2.2
Snittmål0.7
SnittInsläpp1.5
Båda Mål20%
Hållna nollor30%
Missade50%

Nya Matcher

12 okt.Vmot Gnistan1-0
8 okt.Fborta HJK Helsingfors0-6
19 sep.Fmot KuPS0-2
14 sep.Fborta Inter Turku0-1
8 sep.Vmot AC Oulu1-0

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher14
Snittmål3.21
Båda Mål57%
Över 2.5 Mål64%
Över 1.5 Mål79%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
AC Oulu161.14 per match
VPS292.07 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
AC Oulu2 (14%)
VPS4 (29%)
8 sep. 2026VeikkausliigaVPS1-0AC Oulu
23 juni 2026VeikkausliigaVPS5-1AC Oulu
18 apr. 2026VeikkausliigaAC Oulu1-0VPS
4 okt. 2025VeikkausliigaAC Oulu2-0VPS
28 juni 2025VeikkausliigaAC Oulu2-1VPS
5 apr. 2025VeikkausliigaVPS4-3AC Oulu
19 juni 2024VeikkausliigaVPS1-1AC Oulu
27 apr. 2024VeikkausliigaAC Oulu1-2VPS
15 juli 2023VeikkausliigaVPS3-0AC Oulu
13 maj 2023VeikkausliigaAC Oulu2-1VPS
22 okt. 2022VeikkausliigaAC Oulu0-1VPS
8 okt. 2022VeikkausliigaVPS2-1AC Oulu
2 juli 2022VeikkausliigaAC Oulu0-6VPS
2 apr. 2022VeikkausliigaVPS2-2AC Oulu

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se