SpainSpanien
Primera RFEF - Grupp 2Primera RFEF - Grupp 2
Omgång 2

Ibiza vs FC Cartagena Speltips och Betting

Estadi Municipal de Can Misses, Ibiza

Våra tips: Oavgjort (45%); Över 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
IbizaOavgjortFC Cartagena
Resultat
Ibiza
45%
Totalt mål
Över 2.5
50%
Båda gör mål
Ja
59%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Ibiza3
1Oavgjorda
2FC Cartagena
4Snittmål
83%Båda Mål
83%Över 2.5
16 maj 2026Ibiza3-1FC Cartagena
11 jan. 2026FC Cartagena1-4Ibiza
29 jan. 2023Ibiza2-2FC Cartagena
16 okt. 2022FC Cartagena2-0Ibiza
12 feb. 2022Ibiza2-1FC Cartagena
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Ibiza vs FC Cartagena: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Ibiza med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i Ibiza vs FC Cartagena?
Båda lagen gör mål: Ja (59% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Ibiza vs FC Cartagena?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Hur många mål i Ibiza vs FC Cartagena?
Vi förväntar oss Över 2.5 mål (50% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
När och var spelas Ibiza vs FC Cartagena?
Ibiza vs FC Cartagena spelas den 15 nov. 2026 på Estadi Municipal de Can Misses.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1VillarrealVillarreal106312312+1121
2ZaragozaZaragoza106311912+721
3IbizaIbiza105231713+417
4Real JaénReal Jaén9441139+416
5Real MurciaReal Murcia9513118+316
6AlcorcónAlcorcón103611810+815
7FC CartagenaFC Cartagena104331411+315
8Real MadridReal Madrid104331311+215
9GimnàsticGimnàstic94231514+114
10AlgecirasAlgeciras94141313013
11HérculesHércules9414811-313
12Sant AndreuSant Andreu103341212012
13HuescaHuesca92611111012
14Atlético MadridAtlético Madrid102531816+211
15AntequeraAntequera92521413+111
16Rayo MajadahondaRayo Majadahonda9216710-37
17ÁguilasÁguilas9144915-67
18Europa FCEuropa FC10217618-127
19Juventud TorremolinosJuventud Torremolinos91351120-96
20TeruelTeruel10136417-136
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

Ibiza
VOVOV
10Spelade
5Vinster
2Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.7
Vinst %50%
Mål/Match3
Snittmål1.7
SnittInsläpp1.3
Båda Mål60%
Hållna nollor30%
Missade10%

Nya Matcher

30 okt.Vmot Europa FC3-0
25 okt.Oborta Alcorcón3-3
17 okt.Vborta Águilas2-1
9 okt.Omot Real Madrid1-1
4 okt.Vborta Villarreal1-0
FC Cartagena
VOVFF
10Spelade
4Vinster
3Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.5
Vinst %40%
Mål/Match2.5
Snittmål1.4
SnittInsläpp1.1
Båda Mål50%
Hållna nollor30%
Missade30%

Nya Matcher

31 okt.Fborta Real Madrid0-2
25 okt.Fborta Villarreal1-4
16 okt.Vmot Europa FC3-0
11 okt.Oborta Antequera1-1
7 okt.Vmot Real Murcia1-0

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher6
Snittmål4
Båda Mål83%
Över 2.5 Mål83%
Över 1.5 Mål100%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Ibiza122 per match
FC Cartagena122 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Ibiza0 (0%)
FC Cartagena1 (17%)
16 maj 2026Primera RFEF - Grupp 2Ibiza3-1FC Cartagena
11 jan. 2026Primera RFEF - Grupp 2FC Cartagena1-4Ibiza
29 jan. 2023Segunda DivisiónIbiza2-2FC Cartagena
16 okt. 2022Segunda DivisiónFC Cartagena2-0Ibiza
12 feb. 2022Segunda DivisiónIbiza2-1FC Cartagena
10 okt. 2021Segunda DivisiónFC Cartagena5-1Ibiza

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se