Toppmatch
FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 30

Inter Turku vs HJK Helsingfors Speltips och Betting

Veritas Stadion, Turku

Våra tips: Oavgjort (45%); Under 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

10%
45%
45%
Inter TurkuOavgjortHJK Helsingfors
Resultat
HJK Helsingfors
45%
Totalt mål
Under 2.5
53%
Båda gör mål
Ja
60%
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Inter Turku4
5Oavgjorda
11HJK Helsingfors
2.75Snittmål
55%Båda Mål
50%Över 2.5
9 sep. 2026HJK Helsingfors2-1Inter Turku
5 sep. 2026Inter Turku1-0HJK Helsingfors
17 juni 2026HJK Helsingfors3-3Inter Turku
29 apr. 2026Inter Turku1-1HJK Helsingfors
26 okt. 2025HJK Helsingfors1-1Inter Turku
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner Inter Turku vs HJK Helsingfors?
Vår modell förutspår HJK Helsingfors med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Hur många mål i Inter Turku vs HJK Helsingfors?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (53% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Inter Turku vs HJK Helsingfors?
Båda lagen gör mål: Ja (60% säkerhet).
Är dubbelchans X2 ett bra spel för Inter Turku vs HJK Helsingfors?
Vårt dubbelchans-tips är X2 med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
När och var spelas Inter Turku vs HJK Helsingfors?
Inter Turku vs HJK Helsingfors spelas den 29 okt. 2026 på Veritas Stadion.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Inter TurkuInter Turku27141033318+1552
2HJK HelsingforsHJK Helsingfors2714674932+1748
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2711974033+742
5VPSVPS27116103131039
6AC OuluAC Oulu27114123033-337
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

Inter Turku
FVVOV
10Spelade
5Vinster
3Oavgjorda
2Förluster
Poäng/Match1.8
Vinst %50%
Mål/Match1.3
Snittmål0.7
SnittInsläpp0.6
Båda Mål20%
Hållna nollor80%
Missade30%

Nya Matcher

11 okt.Vmot KuPS1-0
7 okt.Oborta Gnistan0-0
18 sep.Vborta AC Oulu1-0
14 sep.Vmot VPS1-0
9 sep.Fborta HJK Helsingfors1-2
HJK Helsingfors
VOOVV
10Spelade
5Vinster
2Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.7
Vinst %50%
Mål/Match3.2
Snittmål2
SnittInsläpp1.2
Båda Mål50%
Hållna nollor30%
Missade30%

Nya Matcher

12 okt.Vborta AC Oulu4-3
8 okt.Vmot VPS6-0
18 sep.Oborta Gnistan1-1
13 sep.Oborta KuPS0-0
9 sep.Vmot Inter Turku2-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher20
Snittmål2.75
Båda Mål55%
Över 2.5 Mål50%
Över 1.5 Mål70%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Inter Turku211.05 per match
HJK Helsingfors341.7 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Inter Turku3 (15%)
HJK Helsingfors7 (35%)
9 sep. 2026VeikkausliigaHJK Helsingfors2-1Inter Turku
5 sep. 2026Finska cupenInter Turku1-0HJK Helsingfors
17 juni 2026VeikkausliigaHJK Helsingfors3-3Inter Turku
29 apr. 2026VeikkausliigaInter Turku1-1HJK Helsingfors
26 okt. 2025VeikkausliigaHJK Helsingfors1-1Inter Turku
23 sep. 2025VeikkausliigaInter Turku0-0HJK Helsingfors
4 aug. 2025VeikkausliigaHJK Helsingfors1-4Inter Turku
3 maj 2025VeikkausliigaInter Turku1-1HJK Helsingfors
25 aug. 2024VeikkausliigaHJK Helsingfors1-0Inter Turku
11 maj 2024VeikkausliigaInter Turku0-1HJK Helsingfors
16 sep. 2023VeikkausliigaHJK Helsingfors2-0Inter Turku
20 aug. 2023VeikkausliigaInter Turku1-3HJK Helsingfors
13 maj 2023VeikkausliigaHJK Helsingfors4-1Inter Turku
2 okt. 2022VeikkausliigaHJK Helsingfors3-0Inter Turku
3 maj 2022VeikkausliigaInter Turku0-1HJK Helsingfors
23 apr. 2022VeikkausliigaHJK Helsingfors1-4Inter Turku
24 okt. 2021VeikkausliigaHJK Helsingfors2-1Inter Turku
26 sep. 2021VeikkausliigaHJK Helsingfors0-1Inter Turku
11 sep. 2021VeikkausliigaInter Turku1-3HJK Helsingfors
10 apr. 2021Finska cupenHJK Helsingfors4-0Inter Turku

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se