KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 4

KCB vs Mombasa Elite Speltips och Betting

Våra tips: Oavgjort (33%); Båda gör mål: Nej.

Speltips

33%
33%
33%
KCBOavgjortMombasa Elite
Resultat
Oavgjort
33%
Båda gör mål
Nej
62%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
66%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

KCBmotMombasa Elite
71%
Form
29%

Vanliga frågor

Vem vinner KCB vs Mombasa Elite?
Vår modell förutspår Oavgjort med 33% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i KCB vs Mombasa Elite?
Båda lagen gör mål: Nej (62% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för KCB vs Mombasa Elite?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 66% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
När och var spelas KCB vs Mombasa Elite?
KCB vs Mombasa Elite spelas den 18 sep. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia220052+36
2Mara SugarMara Sugar211043+14
3KCBKCB211032+14
4HomeboyzHomeboyz211021+14
5ShabanaShabana211010+14
6Murang'a SEALMurang'a SEAL210175+23
7TuskerTusker110020+23
83K3K20203302
9Nairobi UnitedNairobi United20202202
10BandariBandari20201102
11Kenya PoliceKenya Police10101101
12Migori YouthMigori Youth10101101
13AFC LeopardernaAFC Leoparderna10100001
14Mathare UnitedMathare United201101-11
15APS BometAPS Bomet201101-11
16Ulinzi StarsUlinzi Stars201113-21
17Mombasa EliteMombasa Elite200213-20
18Posta Rangers FCPosta Rangers FC200216-50

Detaljerad Form & Nya Matcher

KCB
FVVOV
10Spelade
4Vinster
3Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.5
Vinst %40%
Mål/Match2.5
Snittmål1.3
SnittInsläpp1.2
Båda Mål60%
Hållna nollor20%
Missade20%

Nya Matcher

17 okt.Vmot Mathare United1-0
11 okt.Oborta Nairobi United2-2
31 majVborta Shabana2-1
27 majVborta Sofapaka2-1
23 majFmot Posta Rangers FC0-1
Mombasa Elite
FVOFF
10Spelade
3Vinster
3Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1.2
Vinst %30%
Mål/Match1.5
Snittmål0.6
SnittInsläpp0.9
Båda Mål30%
Hållna nollor40%
Missade50%

Nya Matcher

19 okt.Fborta Mara Sugar1-2
14 okt.Fmot Homeboyz0-1
13 juniOborta Naivas1-1
7 juniVmot Nzoia Sugar1-0
1 juniFborta Luanda Villa0-1

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se