FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 30

KuPS vs Gnistan Speltips och Betting

Vare Areena, Kuopio

Våra tips: Oavgjort (45%); Över 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
KuPSOavgjortGnistan
Resultat
KuPS
45%
Totalt mål
Över 2.5
51%
Båda gör mål
Ja
62%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

KuPS7
3Oavgjorda
0Gnistan
3Snittmål
50%Båda Mål
50%Över 2.5
8 sep. 2026Gnistan1-1KuPS
1 aug. 2026Gnistan0-1KuPS
11 apr. 2026KuPS1-0Gnistan
30 okt. 2025KuPS1-1Gnistan
27 sep. 2025Gnistan0-4KuPS
Visa alla matcher

Vanliga frågor

KuPS vs Gnistan: vem spås vinna?
Vår modell förutspår KuPS med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i KuPS vs Gnistan?
Båda lagen gör mål: Ja (62% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för KuPS vs Gnistan?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Hur många mål i KuPS vs Gnistan?
Vi förväntar oss Över 2.5 mål (51% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
När och var spelas KuPS vs Gnistan?
KuPS vs Gnistan spelas den 29 okt. 2026 på Vare Areena.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Inter TurkuInter Turku27141033318+1552
2HJK HelsingforsHJK Helsingfors2714674932+1748
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2711974033+742
5VPSVPS27116103131039
6AC OuluAC Oulu27114123033-337
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

KuPS
OOVFF
10Spelade
3Vinster
3Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1.2
Vinst %30%
Mål/Match1.9
Snittmål0.9
SnittInsläpp1
Båda Mål40%
Hållna nollor30%
Missade40%

Nya Matcher

11 okt.Fborta Inter Turku0-1
8 okt.Fmot AC Oulu0-1
19 sep.Vborta VPS2-0
13 sep.Omot HJK Helsingfors0-0
8 sep.Oborta Gnistan1-1
Gnistan
OVOOF
10Spelade
3Vinster
5Oavgjorda
2Förluster
Poäng/Match1.4
Vinst %30%
Mål/Match2.5
Snittmål1.3
SnittInsläpp1.2
Båda Mål70%
Hållna nollor10%
Missade30%

Nya Matcher

12 okt.Fborta VPS0-1
7 okt.Omot Inter Turku0-0
18 sep.Omot HJK Helsingfors1-1
12 sep.Vborta AC Oulu2-1
8 sep.Omot KuPS1-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher10
Snittmål3
Båda Mål50%
Över 2.5 Mål50%
Över 1.5 Mål70%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
KuPS242.4 per match
Gnistan60.6 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
KuPS5 (50%)
Gnistan1 (10%)
8 sep. 2026VeikkausliigaGnistan1-1KuPS
1 aug. 2026VeikkausliigaGnistan0-1KuPS
11 apr. 2026VeikkausliigaKuPS1-0Gnistan
30 okt. 2025VeikkausliigaKuPS1-1Gnistan
27 sep. 2025VeikkausliigaGnistan0-4KuPS
1 juli 2025VeikkausliigaKuPS6-2Gnistan
27 apr. 2025VeikkausliigaGnistan1-2KuPS
7 juli 2024VeikkausliigaKuPS3-1Gnistan
19 maj 2024VeikkausliigaGnistan0-0KuPS
20 mars 2021Finska cupenKuPS5-0Gnistan

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se