FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 24

Mariehamn vs Turku PS Speltips och Betting

12 sep. 2026
1-0
Slutresultat
Wiklof Holding Arena, Mariehamn
Felaktig
Vårt val
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
1 : 0
FT

Speltips

10%
45%
45%
MariehamnOavgjortTurku PS
Resultat
Turku PS
45%
Totalt mål
Under 2.5
52%
Båda gör mål
Ja
60%
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Mariehamn9
7Oavgjorda
3Turku PS
2.89Snittmål
63%Båda Mål
47%Över 2.5
12 sep. 2026Mariehamn1-0Turku PS
1 aug. 2026Turku PS3-0Mariehamn
4 apr. 2026Mariehamn1-1Turku PS
28 maj 2025Mariehamn2-2Turku PS
14 sep. 2020Turku PS1-1Mariehamn
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner Mariehamn vs Turku PS?
Vår modell förutspår Turku PS med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Är dubbelchans X2 ett bra spel för Mariehamn vs Turku PS?
Vårt dubbelchans-tips är X2 med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Hur många mål i Mariehamn vs Turku PS?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (52% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Mariehamn vs Turku PS?
Båda lagen gör mål: Ja (60% säkerhet).
När och var spelas Mariehamn vs Turku PS?
Mariehamn vs Turku PS spelas den 12 sep. 2026 på Wiklof Holding Arena.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Inter TurkuInter Turku28141043420+1452
2HJK HelsingforsHJK Helsingfors2815675332+2151
3KuPSKuPS2713954126+1548
4GnistanGnistan2811984037+342
5AC OuluAC Oulu28124123234-240
6VPSVPS27116103131039
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

Mariehamn
FVFOO
10Spelade
4Vinster
2Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1.4
Vinst %40%
Mål/Match2.6
Snittmål1.3
SnittInsläpp1.3
Båda Mål50%
Hållna nollor30%
Missade20%

Nya Matcher

17 okt.Oborta FF Jaro1-1
10 okt.Omot Ilves1-1
18 sep.Fborta SJK1-2
12 sep.Vmot Turku PS1-0
8 sep.Fborta Lahti1-2
Turku PS
OFFFF
10Spelade
2Vinster
4Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1
Vinst %20%
Mål/Match2.2
Snittmål0.9
SnittInsläpp1.3
Båda Mål40%
Hållna nollor30%
Missade50%

Nya Matcher

17 okt.Fborta Lahti1-5
10 okt.Fmot FF Jaro0-1
19 sep.Fmot Ilves0-3
12 sep.Fborta Mariehamn0-1
8 sep.Omot SJK0-0

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher19
Snittmål2.89
Båda Mål63%
Över 2.5 Mål47%
Över 1.5 Mål79%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Mariehamn301.58 per match
Turku PS251.32 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Mariehamn5 (26%)
Turku PS2 (11%)
12 sep. 2026VeikkausliigaMariehamn1-0Turku PS
1 aug. 2026VeikkausliigaTurku PS3-0Mariehamn
4 apr. 2026VeikkausliigaMariehamn1-1Turku PS
28 maj 2025Finska cupenMariehamn2-2Turku PS
14 sep. 2020VeikkausliigaTurku PS1-1Mariehamn
16 aug. 2020VeikkausliigaMariehamn1-0Turku PS
2 feb. 2020Finska cupenMariehamn1-1Turku PS
23 sep. 2018VeikkausliigaMariehamn2-2Turku PS
29 juni 2018VeikkausliigaTurku PS2-0Mariehamn
3 maj 2018VeikkausliigaMariehamn3-2Turku PS
25 okt. 2014VeikkausliigaMariehamn3-1Turku PS
11 juni 2014VeikkausliigaTurku PS3-1Mariehamn
23 apr. 2014VeikkausliigaTurku PS0-1Mariehamn
20 okt. 2013VeikkausliigaTurku PS3-3Mariehamn
29 juli 2013VeikkausliigaMariehamn2-0Turku PS
29 maj 2013VeikkausliigaTurku PS2-4Mariehamn
19 okt. 2012VeikkausliigaMariehamn1-0Turku PS
6 aug. 2012VeikkausliigaTurku PS1-1Mariehamn
24 maj 2012VeikkausliigaMariehamn2-1Turku PS

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se