Omgång 3
Olimpija Ljubljana vs Aluminij Speltips och Betting
Stadion Stozice, Ljubljana
Våra tips: Olimpija Ljubljana — Vinst (59%); Över 2.5; Båda gör mål: Ja.
Bästa bet
Vårt val
Resultat
Olimpija Ljubljana
@ 1.43
60%
FörtroendeSpeltips
Olimpija LjubljanaOavgjortAluminij
Resultat
Bästa VärdeOlimpija Ljubljana
@ 1.43
60%
Totalt mål
Över 2.5
@ 1.67
56%
Båda gör mål
Ja
@ 1.72
54%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
@ 1.12
41%
Asian handicap
H. Hemma -1
@ 1.89
53%
Första Halvlek
Olimpija Ljubljana
@ 1.95
44%
HT/FT
Hemmalag/Hemmalag
@ 2.14
46.7%
Korrekt resultat
2:1
@ 6.50
15.4%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark
Expertanalys
Analys på gång
Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.
Nyckelstatistik
4Oavgjorda
3
3.21Snittmål
47%Båda Mål
68%Över 2.5
11 apr. 2026Olimpija Ljubljana2-1Aluminij
5 feb. 2026Aluminij1-2Olimpija Ljubljana
3 okt. 2025Olimpija Ljubljana1-1Aluminij
26 juli 2025Aluminij0-3Olimpija Ljubljana
20 apr. 2024Olimpija Ljubljana5-0Aluminij
Odds
| Bookmaker | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet | 1.51 | 4.05 | 5.27 |
| Bet365 | 1.25 | 3.90 | 3.75 |
| Betano | 1.24 | 4.10 | 3.65 |
Vanliga frågor
Vem vinner Olimpija Ljubljana vs Aluminij?
Vår modell förutspår Olimpija Ljubljana med 60% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Olimpija Ljubljana vs Aluminij?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 41% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Vilket resultat förutspås för Olimpija Ljubljana vs Aluminij?
Det mest sannolika exakta resultatet är 2:1 (15.4% implicerad sannolikhet).
Vad är Asiatisk handikapp-prognosen för Olimpija Ljubljana vs Aluminij?
Vårt Asiatisk handikapp-val är Olimpija Ljubljana -1 med 53% säkerhet.
Olimpija Ljubljana vs Aluminij: vad är vårt Halvtid-tips?
Vårt Halvtid-val är Olimpija Ljubljana med 44% säkerhet.
När och var spelas Olimpija Ljubljana vs Aluminij?
Olimpija Ljubljana vs Aluminij spelas den 2 aug. 2026 på Stadion Stozice.
Detaljerad Form & Nya Matcher
VVFFF
10Spelade
3Vinster
1Oavgjorda
6Förluster
| Poäng/Match | 1 |
| Vinst % | 30% |
| Mål/Match | 2.5 |
| Snittmål | 1.1 |
| SnittInsläpp | 1.4 |
| Båda Mål | 50% |
| Hållna nollor | 20% |
| Missade | 40% |
Nya Matcher
25 juliFborta Mura0-1
18 juliFmot Bravo0-2
23 majFborta Bravo1-2
17 majVmot Radomlje2-1
2 majVmot Primorje3-0
FOFOO
10Spelade
1Vinster
4Oavgjorda
5Förluster
| Poäng/Match | 0.7 |
| Vinst % | 10% |
| Mål/Match | 1.6 |
| Snittmål | 0.3 |
| SnittInsläpp | 1.3 |
| Båda Mål | 20% |
| Hållna nollor | 30% |
| Missade | 80% |
Nya Matcher
23 juliOmot Dinamo Tirana1-1
19 juliOmot Maribor0-0
16 juliFmot Sheriff Tiraspol0-1
9 juliOborta Sheriff Tiraspol0-0
23 majFborta Maribor0-3
Inbördes Historik
Spelstatistik
| Mått | Värde |
|---|---|
| Totalt Matcher | 19 |
| Snittmål | 3.21 |
| Båda Mål | 47% |
| Över 2.5 Mål | 68% |
| Över 1.5 Mål | 74% |
Mål per Lag
| Lag | Totalt | Snitt |
|---|---|---|
| Olimpija Ljubljana | 44 | 2.32 per match |
| Aluminij | 17 | 0.89 per match |
Hållna nollor
| Lag | Hållna nollor |
|---|---|
| Olimpija Ljubljana | 7 (37%) |
| Aluminij | 5 (26%) |
11 apr. 2026Prva LigaOlimpija Ljubljana2-1Aluminij
5 feb. 2026Prva LigaAluminij1-2Olimpija Ljubljana
3 okt. 2025Prva LigaOlimpija Ljubljana1-1Aluminij
26 juli 2025Prva LigaAluminij0-3Olimpija Ljubljana
20 apr. 2024Prva LigaOlimpija Ljubljana5-0Aluminij
24 feb. 2024Prva LigaAluminij0-4Olimpija Ljubljana
29 okt. 2023Prva LigaOlimpija Ljubljana0-0Aluminij
19 aug. 2023Prva LigaAluminij4-5Olimpija Ljubljana
8 maj 2022Prva LigaAluminij2-3Olimpija Ljubljana
6 mars 2022Prva LigaOlimpija Ljubljana6-0Aluminij
7 nov. 2021Prva LigaAluminij1-0Olimpija Ljubljana
29 aug. 2021Prva LigaOlimpija Ljubljana3-1Aluminij
2 maj 2021Prva LigaOlimpija Ljubljana2-2Aluminij
21 feb. 2021Prva LigaAluminij0-0Olimpija Ljubljana
26 nov. 2020Prva LigaOlimpija Ljubljana3-0Aluminij
20 sep. 2020Prva LigaAluminij1-0Olimpija Ljubljana
12 juli 2020Prva LigaOlimpija Ljubljana0-1Aluminij
3 mars 2020Prva LigaAluminij1-2Olimpija Ljubljana
26 okt. 2019Prva LigaOlimpija Ljubljana3-1Aluminij

