PanamaPanama
Panamanska FotbollsliganPanamanska fotbollsligan
Omgång 12

Plaza Amador vs CD Árabe Unido Speltips och Betting

Våra tips: Plaza Amador — Vinst (48%); Under 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Totalt mål
Under 2.5
@ 1.71
53%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

48%
28%
24%
Plaza AmadorOavgjortCD Árabe Unido
Resultat
Plaza Amador
@ 1.71
49%
Båda gör mål
Ja
@ 1.79
51%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
@ 1.22
38%
Asian handicap
H. Hemma -0.75
@ 2.14
47%
Första Halvlek
Oavgjort
@ 1.95
43%
HT/FT
Oavgjort/Hemmalag
@ 4.50
22.2%

Ytterligare marknader

Totalt hörnor
Under 9.5
@ 1.39
65.7%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Matchfakta

Plaza Amador
Plaza Amador har gjort mål i varenda en av sina senaste 20 matcher
Plaza Amador har släppt in mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
Över 2,5 mål i 13 av Plaza Amadors senaste 15 matcher (87%)
Båda lagen gjorde mål i 11 av Plaza Amadors senaste 15 matcher (73%)
Plaza Amador gjorde mål i första halvlek i 10 av sina senaste 15 matcher (67%)
CD Árabe Unido
CD Árabe Unido har vunnit sina senaste 4 ligamatcher

Nyckelstatistik

Plaza Amador10
5Oavgjorda
5CD Árabe Unido
2.35Snittmål
40%Båda Mål
45%Över 2.5
25 juli 2026CD Árabe Unido2-2Plaza Amador
3 maj 2026CD Árabe Unido0-3Plaza Amador
13 feb. 2026Plaza Amador1-0CD Árabe Unido
12 okt. 2025Plaza Amador0-2CD Árabe Unido
20 juli 2025CD Árabe Unido1-4Plaza Amador
Visa alla matcher

Odds

Bookmaker1X2
1xBet1.933.003.82
Bet3651.403.302.75
Betano1.403.402.67

Vanliga frågor

Plaza Amador vs CD Árabe Unido: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Plaza Amador med 49% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i Plaza Amador vs CD Árabe Unido?
Båda lagen gör mål: Ja (51% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Plaza Amador vs CD Árabe Unido?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 38% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Vad är bästa spelet för Plaza Amador vs CD Árabe Unido?
Vår främsta rekommendation är Under 2.5 med 53% säkerhet.
Plaza Amador vs CD Árabe Unido: vad är vårt Asiatisk handikapp-tips?
Vårt Asiatisk handikapp-val är Plaza Amador -0.75 med 47% säkerhet.
När och var spelas Plaza Amador vs CD Árabe Unido?
Plaza Amador vs CD Árabe Unido spelas den 18 okt. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Plaza AmadorPlaza Amador117312616+1024
2CD Árabe UnidoCD Árabe Unido11641168+822
3San Francisco FCSan Francisco FC116232214+820
4VeraguasVeraguas114611715+218
5UMECITUMECIT11443109+116
6Tauro FCTauro FC114251613+314
7Alianza FCAlianza FC113531110+114
8Sporting San MiguelitoSporting San Miguelito113441213-113
9Independiente de La ChorreraIndependiente de La Chorrera112541517-211
10Deportivo UniversitarioDeportivo Universitario112541012-211
11HerreraHerrera11227924-158
12Union CocléUnion Coclé11128821-135

Detaljerad Form & Nya Matcher

Plaza Amador
VOOVV
10Spelade
7Vinster
2Oavgjorda
1Förluster
Poäng/Match2.3
Vinst %70%
Mål/Match3.8
Snittmål2.4
SnittInsläpp1.4
Båda Mål80%
Hållna nollor20%
Missade0%

Nya Matcher

4 okt.Vmot Deportivo Universitario2-1
27 sep.Vborta Union Coclé2-1
20 sep.Omot Veraguas1-1
12 sep.Oborta Independiente de La Chorrera2-2
6 sep.Vmot Herrera4-1
CD Árabe Unido
VVVVO
10Spelade
6Vinster
3Oavgjorda
1Förluster
Poäng/Match2.1
Vinst %60%
Mål/Match2
Snittmål1.4
SnittInsläpp0.6
Båda Mål50%
Hållna nollor40%
Missade30%

Nya Matcher

4 okt.Oborta Independiente de La Chorrera1-1
26 sep.Vmot Herrera2-1
19 sep.Vborta San Francisco FC2-1
12 sep.Vmot Union Coclé4-1
5 sep.Vmot Veraguas3-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher20
Snittmål2.35
Båda Mål40%
Över 2.5 Mål45%
Över 1.5 Mål65%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Plaza Amador271.35 per match
CD Árabe Unido201 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Plaza Amador8 (40%)
CD Árabe Unido7 (35%)
25 juli 2026Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido2-2Plaza Amador
3 maj 2026Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido0-3Plaza Amador
13 feb. 2026Panamanska fotbollsliganPlaza Amador1-0CD Árabe Unido
12 okt. 2025Panamanska fotbollsliganPlaza Amador0-2CD Árabe Unido
20 juli 2025Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido1-4Plaza Amador
27 apr. 2025Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido0-1Plaza Amador
26 jan. 2025Panamanska fotbollsliganPlaza Amador2-1CD Árabe Unido
24 nov. 2024Panamanska fotbollsliganPlaza Amador3-2CD Árabe Unido
17 nov. 2024Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido1-2Plaza Amador
2 nov. 2024Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido0-0Plaza Amador
21 juli 2024Panamanska fotbollsliganPlaza Amador0-2CD Árabe Unido
2 maj 2024Panamanska fotbollsliganPlaza Amador1-0CD Árabe Unido
9 feb. 2024Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido2-0Plaza Amador
28 okt. 2023Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido3-2Plaza Amador
19 aug. 2023Panamanska fotbollsliganPlaza Amador0-0CD Árabe Unido
1 apr. 2023Panamanska fotbollsliganPlaza Amador0-1CD Árabe Unido
15 jan. 2023Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido0-0Plaza Amador
29 sep. 2022Panamanska fotbollsliganPlaza Amador2-2CD Árabe Unido
24 juli 2022Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido1-2Plaza Amador
30 apr. 2022Panamanska fotbollsliganCD Árabe Unido0-2Plaza Amador

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se