SpainSpanien
Primera RFEF - Grupp 2Primera RFEF - Grupp 2
Omgång 2

Real Murcia vs Alcorcón Speltips och Betting

Estadio Enrique Roca, Murcia

Våra tips: Oavgjort (45%); Under 2.5; Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
Real MurciaOavgjortAlcorcón
Resultat
Real Murcia
45%
Totalt mål
Under 2.5
51%
Båda gör mål
Nej
50%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Real Murcia2
0Oavgjorda
2Alcorcón
2.75Snittmål
75%Båda Mål
75%Över 2.5
15 feb. 2026Alcorcón1-0Real Murcia
30 nov. 2025Real Murcia2-1Alcorcón
20 apr. 2025Alcorcón2-1Real Murcia
6 okt. 2024Real Murcia3-1Alcorcón
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner Real Murcia vs Alcorcón?
Vår modell förutspår Real Murcia med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Hur många mål i Real Murcia vs Alcorcón?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (51% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Real Murcia vs Alcorcón?
Båda lagen gör mål: Nej (50% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Real Murcia vs Alcorcón?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
När och var spelas Real Murcia vs Alcorcón?
Real Murcia vs Alcorcón spelas den 15 nov. 2026 på Estadio Enrique Roca.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1VillarrealVillarreal106312312+1121
2ZaragozaZaragoza106311912+721
3Real MurciaReal Murcia10613128+419
4IbizaIbiza105231713+417
5Real JaénReal Jaén9441139+416
6AlcorcónAlcorcón103611810+815
7FC CartagenaFC Cartagena104331411+315
8Real MadridReal Madrid104331311+215
9GimnàsticGimnàstic94231514+114
10AlgecirasAlgeciras94141313013
11HérculesHércules9414811-313
12Sant AndreuSant Andreu103341212012
13HuescaHuesca92611111012
14Atlético MadridAtlético Madrid102531816+211
15AntequeraAntequera102531414011
16ÁguilasÁguilas10154915-68
17Rayo MajadahondaRayo Majadahonda9216710-37
18Juventud TorremolinosJuventud Torremolinos101451120-97
19Europa FCEuropa FC10217618-127
20TeruelTeruel10136417-136
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

Real Murcia
FVOFV
10Spelade
6Vinster
1Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.9
Vinst %60%
Mål/Match2
Snittmål1.2
SnittInsläpp0.8
Båda Mål20%
Hållna nollor50%
Missade40%

Nya Matcher

1 nov.Vborta Antequera1-0
24 okt.Fborta Juventud Torremolinos0-1
18 okt.Omot Zaragoza0-0
11 okt.Vborta Rayo Majadahonda1-0
7 okt.Fborta FC Cartagena0-1
Alcorcón
VFOOO
10Spelade
3Vinster
6Oavgjorda
1Förluster
Poäng/Match1.5
Vinst %30%
Mål/Match2.8
Snittmål1.8
SnittInsläpp1
Båda Mål60%
Hållna nollor30%
Missade20%

Nya Matcher

30 okt.Oborta Atlético Madrid1-1
25 okt.Omot Ibiza3-3
16 okt.Omot Huesca1-1
10 okt.Fborta Teruel0-1
3 okt.Vmot Juventud Torremolinos5-0

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher4
Snittmål2.75
Båda Mål75%
Över 2.5 Mål75%
Över 1.5 Mål75%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Real Murcia61.5 per match
Alcorcón51.25 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Real Murcia0 (0%)
Alcorcón1 (25%)
15 feb. 2026Primera RFEF - Grupp 2Alcorcón1-0Real Murcia
30 nov. 2025Primera RFEF - Grupp 2Real Murcia2-1Alcorcón
20 apr. 2025Primera RFEF - Grupp 2Alcorcón2-1Real Murcia
6 okt. 2024Primera RFEF - Grupp 2Real Murcia3-1Alcorcón

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se