PanamaPanama
Panamanska FotbollsliganPanamanska fotbollsligan
Omgång 12

Sporting San Miguelito vs Tauro FC Speltips och Betting

Estadio Los Andes II, San Miguelito

Våra tips: Tauro FC — Vinst (37%); Under 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Asian handicap
Tauro FC -0.25
@ 1.51
66%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

33%
29%
37%
Sporting San MiguelitoOavgjortTauro FC
Resultat
Tauro FC
@ 2.25
38%
Totalt mål
Under 2.5
@ 1.75
53%
Dubbel chans
Hem/Borta
@ 1.32
35%
Asian handicap
H. Borta -0.25
@ 1.51
66%
Första Halvlek
Oavgjort
@ 1.92
44%
HT/FT
Oavgjort/Borta
@ 5.60
17.9%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Matchfakta

Sporting San Miguelito
Sporting San Miguelito gör 50% av sina mål efter den 75:e minuten (3 mål)
Sporting San Miguelito har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Sporting San Miguelito har gått 4 ligamatcher utan seger
Sporting San Miguelito har hållit nollan 3 gånger på 5 matcher (60%)
Sporting San Miguelito har i genomsnitt 3.8 gula kort per match (19 i 5 matcher)
Sporting San Miguelito lyckades inte göra mål i 2 av 5 matcher (40%)
Tauro FC
Tauro FC har vunnit sina senaste 3 ligamatcher
Tauro FC har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
Tauro FC lyckades inte göra mål i 2 av 5 matcher (40%)
Tauro FC har i genomsnitt 2.6 gula kort per match (13 i 5 matcher)

Nyckelstatistik

Sporting San Miguelito9
4Oavgjorda
7Tauro FC
1.95Snittmål
35%Båda Mål
40%Över 2.5
28 juli 2026Tauro FC0-0Sporting San Miguelito
26 apr. 2026Sporting San Miguelito2-0Tauro FC
25 jan. 2026Tauro FC0-0Sporting San Miguelito
2 nov. 2025Tauro FC0-1Sporting San Miguelito
3 aug. 2025Sporting San Miguelito2-0Tauro FC
Visa alla matcher

Odds

Bookmaker1X2
1xBet2.752.882.40
Bet3651.913.201.80
Betano1.903.051.78

Vanliga frågor

Sporting San Miguelito vs Tauro FC: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Tauro FC med 38% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Vad är Halvtid-prognosen för Sporting San Miguelito vs Tauro FC?
Vårt Halvtid-val är Oavgjort med 44% säkerhet.
Sporting San Miguelito vs Tauro FC: vad är vårt HT/HS-tips?
Vårt HT/HS-val är X/2 med 18% säkerhet.
Hur många mål i Sporting San Miguelito vs Tauro FC?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (53% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Sporting San Miguelito vs Tauro FC?
Båda lagen gör mål: Ja (54% säkerhet).
När och var spelas Sporting San Miguelito vs Tauro FC?
Sporting San Miguelito vs Tauro FC spelas den 20 okt. 2026 på Estadio Los Andes II.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1Plaza AmadorPlaza Amador117312616+1024
2CD Árabe UnidoCD Árabe Unido11641168+822
3San Francisco FCSan Francisco FC116232214+820
4VeraguasVeraguas114611715+218
5UMECITUMECIT11443109+116
6Tauro FCTauro FC114251613+314
7Alianza FCAlianza FC113531110+114
8Sporting San MiguelitoSporting San Miguelito113441213-113
9Independiente de La ChorreraIndependiente de La Chorrera112541517-211
10Deportivo UniversitarioDeportivo Universitario112541012-211
11HerreraHerrera11227924-158
12Union CocléUnion Coclé11128821-135

Detaljerad Form & Nya Matcher

Sporting San Miguelito
OFFOV
10Spelade
3Vinster
3Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1.2
Vinst %30%
Mål/Match2.5
Snittmål1.2
SnittInsläpp1.3
Båda Mål50%
Hållna nollor20%
Missade40%

Nya Matcher

6 okt.Vmot Union Coclé3-1
27 sep.Oborta Veraguas1-1
20 sep.Fborta Independiente de La Chorrera3-4
15 sep.Fmot San Francisco FC0-2
5 sep.Oborta Deportivo Universitario1-1
Tauro FC
VVVFF
10Spelade
4Vinster
1Oavgjorda
5Förluster
Poäng/Match1.3
Vinst %40%
Mål/Match2.9
Snittmål1.6
SnittInsläpp1.3
Båda Mål50%
Hållna nollor30%
Missade20%

Nya Matcher

3 okt.Fborta Veraguas1-2
27 sep.Fmot San Francisco FC1-3
20 sep.Vborta Herrera6-0
13 sep.Vmot Deportivo Universitario1-0
6 sep.Vborta Union Coclé2-0

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher20
Snittmål1.95
Båda Mål35%
Över 2.5 Mål40%
Över 1.5 Mål60%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Sporting San Miguelito221.1 per match
Tauro FC170.85 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Sporting San Miguelito10 (50%)
Tauro FC6 (30%)
28 juli 2026Panamanska fotbollsliganTauro FC0-0Sporting San Miguelito
26 apr. 2026Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito2-0Tauro FC
25 jan. 2026Panamanska fotbollsliganTauro FC0-0Sporting San Miguelito
2 nov. 2025Panamanska fotbollsliganTauro FC0-1Sporting San Miguelito
3 aug. 2025Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito2-0Tauro FC
6 apr. 2025Panamanska fotbollsliganTauro FC0-1Sporting San Miguelito
15 feb. 2025Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito1-0Tauro FC
12 okt. 2024Panamanska fotbollsliganTauro FC2-0Sporting San Miguelito
18 aug. 2024Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito1-2Tauro FC
14 apr. 2024Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito2-1Tauro FC
4 feb. 2024Panamanska fotbollsliganTauro FC1-0Sporting San Miguelito
7 okt. 2023Panamanska fotbollsliganTauro FC2-1Sporting San Miguelito
22 juli 2023Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito3-0Tauro FC
20 maj 2023Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito1-2Tauro FC
14 maj 2023Panamanska fotbollsliganTauro FC2-1Sporting San Miguelito
5 apr. 2023Panamanska fotbollsliganTauro FC0-1Sporting San Miguelito
22 jan. 2023Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito2-2Tauro FC
16 okt. 2022Panamanska fotbollsliganTauro FC2-0Sporting San Miguelito
10 aug. 2022Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito3-1Tauro FC
22 maj 2022Panamanska fotbollsliganSporting San Miguelito0-0Tauro FC

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se