MoroccoMarocko
Botola ProBotola Pro
Omgång 7

FAR Rabat vs Difaa EL Jadida Speltips och Betting

Stade Prince Moulay Abdallah, Rabat

Våra tips: Oavgjort (45%); Över 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
FAR RabatOavgjortDifaa EL Jadida
Resultat
FAR Rabat
45%
Totalt mål
Över 2.5
65%
Båda gör mål
Ja
65%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

FAR Rabat8
2Oavgjorda
8Difaa EL Jadida
2.5Snittmål
50%Båda Mål
50%Över 2.5
4 juni 2026FAR Rabat2-1Difaa EL Jadida
2 nov. 2025Difaa EL Jadida0-4FAR Rabat
26 jan. 2025FAR Rabat1-0Difaa EL Jadida
2 okt. 2024Difaa EL Jadida1-0FAR Rabat
4 mars 2023Difaa EL Jadida0-1FAR Rabat
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner FAR Rabat vs Difaa EL Jadida?
Vår modell förutspår FAR Rabat med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i FAR Rabat vs Difaa EL Jadida?
Båda lagen gör mål: Ja (65% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för FAR Rabat vs Difaa EL Jadida?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Hur många mål i FAR Rabat vs Difaa EL Jadida?
Vi förväntar oss Över 2.5 mål (65% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
När och var spelas FAR Rabat vs Difaa EL Jadida?
FAR Rabat vs Difaa EL Jadida spelas den 8 nov. 2026 på Stade Prince Moulay Abdallah.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1CODM MeknèsCODM Meknès531194+510
2Kawkab MarrakechKawkab Marrakech430164+29
3Wydad ACWydad AC522154+18
4Hassania AgadirHassania Agadir4211118+37
5Ittihad TangerIttihad Tanger421175+27
6Maghreb FèsMaghreb Fès421154+17
7UTS RabatUTS Rabat52123307
8Widad TémaraWidad Témara520364+26
9Difaa EL JadidaDifaa EL Jadida4202111106
10Raja CasablancaRaja Casablanca312021+15
11FAR RabatFAR Rabat211032+14
12Amal TiznitAmal Tiznit5113611-54
13Renaissance BerkaneRenaissance Berkane30302203
14Moghreb TetouanMoghreb Tetouan503228-63
15FUS RabatFUS Rabat402224-22
16CR Khemis ZemamraCR Khemis Zemamra4013510-51

Detaljerad Form & Nya Matcher

FAR Rabat
OFOVO
10Spelade
3Vinster
6Oavgjorda
1Förluster
Poäng/Match1.5
Vinst %30%
Mål/Match2.5
Snittmål1.4
SnittInsläpp1.1
Båda Mål60%
Hållna nollor40%
Missade20%

Nya Matcher

12 okt.Oborta Hassania Agadir2-2
8 okt.Vmot Widad Témara1-0
5 juliOmot CR Khemis Zemamra0-0
2 juliFborta CODM Meknès2-3
28 juniOmot UTS Rabat2-2
Difaa EL Jadida
FFFVV
10Spelade
4Vinster
2Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1.4
Vinst %40%
Mål/Match3.9
Snittmål1.9
SnittInsläpp2
Båda Mål80%
Hållna nollor10%
Missade10%

Nya Matcher

17 okt.Vmot Moghreb Tetouan4-1
10 okt.Vborta Amal Tiznit5-2
3 okt.Fmot Wydad AC0-2
26 sep.Fmot CODM Meknès2-6
5 juliFmot Renaissance Berkane1-3

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher18
Snittmål2.5
Båda Mål50%
Över 2.5 Mål50%
Över 1.5 Mål56%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
FAR Rabat251.39 per match
Difaa EL Jadida201.11 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
FAR Rabat5 (28%)
Difaa EL Jadida5 (28%)
4 juni 2026Botola ProFAR Rabat2-1Difaa EL Jadida
2 nov. 2025Botola ProDifaa EL Jadida0-4FAR Rabat
26 jan. 2025Botola ProFAR Rabat1-0Difaa EL Jadida
2 okt. 2024Botola ProDifaa EL Jadida1-0FAR Rabat
4 mars 2023Botola ProDifaa EL Jadida0-1FAR Rabat
30 sep. 2022Botola ProFAR Rabat4-1Difaa EL Jadida
27 feb. 2022Botola ProFAR Rabat3-1Difaa EL Jadida
29 sep. 2021Botola ProDifaa EL Jadida0-0FAR Rabat
8 juli 2021Botola ProDifaa EL Jadida1-0FAR Rabat
9 apr. 2021Botola ProFAR Rabat1-0Difaa EL Jadida
10 aug. 2020Botola ProDifaa EL Jadida1-1FAR Rabat
3 nov. 2019Botola ProFAR Rabat1-3Difaa EL Jadida
3 feb. 2019Botola ProDifaa EL Jadida1-3FAR Rabat
9 sep. 2018Botola ProFAR Rabat0-1Difaa EL Jadida
11 mars 2018Botola ProDifaa EL Jadida1-0FAR Rabat
20 okt. 2017Botola ProFAR Rabat1-2Difaa EL Jadida
28 apr. 2017Botola ProDifaa EL Jadida2-1FAR Rabat
2 dec. 2016Botola ProFAR Rabat2-4Difaa EL Jadida

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se