Morocco
Marocko

Botola Pro

Predictioner & tips

Säsong2026/27
Matchdag4
Lag16
22 / 240 spelade matcher9%
📊
51.4%Vår resultathistoriksenaste 180 dagarna
76W·72L·148 avslutade
Sportbonus 200%VM 2026-bonus
Hämta
+100% första insättningMatchande insättningsbonus
Hämta

Botola Pro Tips

Ligans fakta

Yacoub El Mansour har gjort mål i varenda en av sina senaste 19 matcher
Wydad AC har förlorat sina senaste 5 ligamatcher
UTS Rabat är obesegrade i sina senaste 5 ligamatcher
Raja Casablanca har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Difaa EL Jadida har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
UTS Rabat har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
UTS Rabat har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
Olympique Safi har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
FUS Rabat har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Wydad AC har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Olympique Dcheïra har förlorat 8 av 13 hemmamatcher (62%)
Ittihad Tanger har fått 7 röda kort i 25 matcher den här säsongen

Prediktionsnoggrannhet

22
Analyserade matcher
59%
Bäst: Double Chance
48%
Total noggrannhet

Säsongsbettinginsikter 22 Matcher

Matchresultat
Hemmalag
23%
Oavgjort
27%
Borta
50%
Totala mål
Snitt: 2.55 mål/match
Över 1.5
55%
Över 2.5
45%
Över 3.5
27%
Båda lag gör mål
50%Ja
50%Nej
Dubbel chans
1X
50%
X2
77%
12
73%
Asiatisk Handikapp
Snittmålskillnad: -0.73
73%Close (0-1)
27%Win by 2+
Halvtid
Hemmalag
14%
Oavgjort
50%
Borta
36%
Halvtid/Slutresultat
12/2
32%
2X/X
23%
3X/2
18%
41/1
14%
5X/1
9%
Korrekt Resultat
10-0
23%
22-1
14%
30-1
14%
41-0
9%
51-1
5%

Översikt Kommande Prognoser

57%
39%
Hemmalag 13Oavgjort 1Borta 9
0Högt Förtroende
7Medel
16Låg
46%Snittförtroende

Botola Pro Tabell

#LagSpeladeVunnaOavgjortFörloradeMålSlutresultatMålskillnadPoängForm
1Maghreb Fès321042+27
2UTS Rabat321031+27
3Hassania Agadir320196+36
4Kawkab Marrakech320154+16
5CODM Meknès311163+34
6Ittihad Tanger311154+14
7Raja Casablanca211010+14
8Wydad AC31113304
9FAR Rabat110010+13
10Widad Témara31023303
11Moghreb Tetouan30301103
12Difaa EL Jadida3102710-33
13Amal Tiznit310248-43
14Renaissance Berkane20200002
15FUS Rabat301213-21
16CR Khemis Zemamra300338-50
Champions League
Kvalificering

Kända derbyn

Tidigare Prognoser

Säsongsstatistik

22
Matcher
56
Totala mål
2.55
Snittmål / Match
8
Max mål / Match
5
0-15'
16
16-30'
5
31-45'
10
46-60'
15
61-75'
5
76-90'
12Gula Kort
0Röda Kort
0.5 Kort per Match (0.5 Gul)
Statistik tillgängliga snart
Nollat ​​Mål11
0-0 Oavgjort5
Hemmalag Goals20
Bortalag Goals36

Expertanalys av ligan

Marocko Botola Pro Tips & Spelförslag - Bästa tipsen för lången tips idag
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Grundare & chefsanalytiker
60.3% Vinstprocent «Vårt Tips»
30+ Års Erfarenhet
16,179 Spårade Förutsägelser

Botola Pro säsongen 2025/26-2026 har hittills bjudit på spännande matcher med ett genomsnitt på 1,64 mål per match. Med 14 spelade omgångar och 28,6% av matcherna över 2,5 mål, är det ett perfekt läge att kolla in våra speltips idag för att hitta de bästa oddsen. Wydad AC leder fortfarande ligan, men med ett tätt mellanrum till konkurrenterna är det svårt att förutsäga vilka lag som tar hem titeln. För den som letar efter lången tips idag eller rekar speltips fotboll med fokus på marockansk fotboll, är det klokt att analysera statistik noggrant. Oavsett om du är intresserad av VM tips eller bara vill hitta de bästa fotboll odds tips för matcherna i botolan, finns det mycket att vinna på att följa våra experttips idag.

Välj liga

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se