FinlandFinland
VeikkausliigaVeikkausliiga
Omgång 19

Inter Turku vs Lahti Speltips och Betting

9 aug. 2026
0-0
Slutresultat
Veritas Stadion, Turku
Felaktig
Vårt val
Båda gör mål
Ja
0 : 0
FT

Speltips

50%
25%
24%
Inter TurkuOavgjortLahti
Resultat
Inter Turku
50%
Totalt mål
Under 2.5
51%
Båda gör mål
Ja
53%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
38%
Asian handicap
H. Hemma -0.75
@ 2.08
48%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Inter Turku11
5Oavgjorda
3Lahti
2.74Snittmål
53%Båda Mål
58%Över 2.5
9 aug. 2026Inter Turku0-0Lahti
18 apr. 2026Lahti0-2Inter Turku
30 sep. 2024Inter Turku3-1Lahti
8 juli 2024Inter Turku3-0Lahti
7 juni 2024Lahti0-2Inter Turku
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner Inter Turku vs Lahti?
Vår modell förutspår Inter Turku med 50% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Inter Turku vs Lahti?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 38% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Vad är Asiatisk handikapp-prognosen för Inter Turku vs Lahti?
Vårt Asiatisk handikapp-val är Inter Turku -0.75 med 48% säkerhet.
Hur många mål i Inter Turku vs Lahti?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (51% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Inter Turku vs Lahti?
Båda lagen gör mål: Ja (53% säkerhet).
När och var spelas Inter Turku vs Lahti?
Inter Turku vs Lahti spelas den 9 aug. 2026 på Veritas Stadion.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1HJK HelsingforsHJK Helsingfors3016775936+2355
2Inter TurkuInter Turku30151053724+1355
3KuPSKuPS31141164631+1553
4AC OuluAC Oulu31145123837+147
5GnistanGnistan30111094442+243
6VPSVPS30117123134-340
Champions League
Europa League
Conference League
Kvalificering

Detaljerad Form & Nya Matcher

Inter Turku
OVFVF
10Spelade
6Vinster
1Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.9
Vinst %60%
Mål/Match1.8
Snittmål1
SnittInsläpp0.8
Båda Mål30%
Hållna nollor70%
Missade10%

Nya Matcher

29 okt.Fmot HJK Helsingfors2-4
24 okt.Vborta VPS1-0
17 okt.Fmot AC Oulu1-2
11 okt.Vmot KuPS1-0
7 okt.Oborta Gnistan0-0
Lahti
VFOFV
10Spelade
5Vinster
2Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.7
Vinst %50%
Mål/Match2.5
Snittmål1.5
SnittInsläpp1
Båda Mål60%
Hållna nollor30%
Missade20%

Nya Matcher

17 okt.Vmot Turku PS5-1
9 okt.Fborta SJK0-1
18 sep.Omot FF Jaro1-1
12 sep.Fborta Ilves1-3
8 sep.Vmot Mariehamn2-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher19
Snittmål2.74
Båda Mål53%
Över 2.5 Mål58%
Över 1.5 Mål89%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Inter Turku382 per match
Lahti140.74 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Inter Turku9 (47%)
Lahti2 (11%)
9 aug. 2026VeikkausliigaInter Turku0-0Lahti
18 apr. 2026VeikkausliigaLahti0-2Inter Turku
30 sep. 2024VeikkausliigaInter Turku3-1Lahti
8 juli 2024VeikkausliigaInter Turku3-0Lahti
7 juni 2024VeikkausliigaLahti0-2Inter Turku
30 aug. 2023VeikkausliigaLahti1-2Inter Turku
26 aug. 2023VeikkausliigaInter Turku2-1Lahti
2 juli 2022VeikkausliigaLahti2-1Inter Turku
22 juni 2022VeikkausliigaInter Turku5-1Lahti
30 juni 2021VeikkausliigaInter Turku1-1Lahti
3 maj 2021VeikkausliigaLahti2-1Inter Turku
28 sep. 2020VeikkausliigaInter Turku3-0Lahti
31 aug. 2020VeikkausliigaLahti2-2Inter Turku
28 juni 2020Finska cupenInter Turku5-0Lahti
5 juli 2019VeikkausliigaInter Turku2-0Lahti
19 apr. 2019VeikkausliigaLahti1-1Inter Turku
16 feb. 2019Finska cupenInter Turku1-2Lahti
26 sep. 2018VeikkausliigaInter Turku2-0Lahti
12 aug. 2018VeikkausliigaLahti0-0Inter Turku

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se