MoroccoMarocko
Botola ProBotola Pro
Omgång 7

Raja Casablanca vs Ittihad Tanger Speltips och Betting

Stade Mohamed V, Casablanca

Våra tips: Oavgjort (45%); Under 2.5; Båda gör mål: Ja.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

45%
45%
10%
Raja CasablancaOavgjortIttihad Tanger
Resultat
Raja Casablanca
45%
Totalt mål
Under 2.5
52%
Båda gör mål
Ja
60%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Raja Casablanca11
6Oavgjorda
3Ittihad Tanger
2.35Snittmål
50%Båda Mål
35%Över 2.5
28 juni 2026Ittihad Tanger1-1Raja Casablanca
22 feb. 2026Raja Casablanca2-0Ittihad Tanger
23 jan. 2025Raja Casablanca1-1Ittihad Tanger
25 sep. 2024Ittihad Tanger3-1Raja Casablanca
28 maj 2024Ittihad Tanger1-2Raja Casablanca
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Raja Casablanca vs Ittihad Tanger: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Raja Casablanca med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Raja Casablanca vs Ittihad Tanger?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Hur många mål i Raja Casablanca vs Ittihad Tanger?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (52% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Raja Casablanca vs Ittihad Tanger?
Båda lagen gör mål: Ja (60% säkerhet).
När och var spelas Raja Casablanca vs Ittihad Tanger?
Raja Casablanca vs Ittihad Tanger spelas den 8 nov. 2026 på Stade Mohamed V.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1CODM MeknèsCODM Meknès531194+510
2Kawkab MarrakechKawkab Marrakech430164+29
3Wydad ACWydad AC522154+18
4Hassania AgadirHassania Agadir4211118+37
5Ittihad TangerIttihad Tanger421175+27
6Maghreb FèsMaghreb Fès421154+17
7UTS RabatUTS Rabat52123307
8Widad TémaraWidad Témara520364+26
9Difaa EL JadidaDifaa EL Jadida4202111106
10Raja CasablancaRaja Casablanca312021+15
11FAR RabatFAR Rabat211032+14
12Amal TiznitAmal Tiznit5113611-54
13Renaissance BerkaneRenaissance Berkane30302203
14Moghreb TetouanMoghreb Tetouan503228-63
15FUS RabatFUS Rabat402224-22
16CR Khemis ZemamraCR Khemis Zemamra4013510-51

Detaljerad Form & Nya Matcher

Raja Casablanca
VVVOO
10Spelade
5Vinster
4Oavgjorda
1Förluster
Poäng/Match1.9
Vinst %50%
Mål/Match2.4
Snittmål1.5
SnittInsläpp0.9
Båda Mål60%
Hållna nollor40%
Missade10%

Nya Matcher

13 okt.Oborta FUS Rabat1-1
8 okt.Oborta Maghreb Fès0-0
3 okt.Vmot CR Khemis Zemamra1-0
5 juliVborta Olympique Safi2-0
2 juliVmot Hassania Agadir2-0
Ittihad Tanger
VVOFV
10Spelade
5Vinster
2Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.7
Vinst %50%
Mål/Match2.3
Snittmål1.3
SnittInsläpp1
Båda Mål60%
Hållna nollor20%
Missade20%

Nya Matcher

14 okt.Vmot Maghreb Fès2-1
10 okt.Fborta Kawkab Marrakech1-2
2 okt.Omot Moghreb Tetouan1-1
24 sep.Vborta Amal Tiznit3-1
5 juliVmot CODM Meknès2-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher20
Snittmål2.35
Båda Mål50%
Över 2.5 Mål35%
Över 1.5 Mål70%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Raja Casablanca331.65 per match
Ittihad Tanger140.7 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Raja Casablanca8 (40%)
Ittihad Tanger3 (15%)
28 juni 2026Botola ProIttihad Tanger1-1Raja Casablanca
22 feb. 2026Botola ProRaja Casablanca2-0Ittihad Tanger
23 jan. 2025Botola ProRaja Casablanca1-1Ittihad Tanger
25 sep. 2024Botola ProIttihad Tanger3-1Raja Casablanca
28 maj 2024Botola ProIttihad Tanger1-2Raja Casablanca
28 dec. 2023Botola ProRaja Casablanca6-1Ittihad Tanger
21 maj 2023Botola ProIttihad Tanger0-0Raja Casablanca
6 jan. 2023Botola ProRaja Casablanca3-0Ittihad Tanger
1 mars 2022Botola ProRaja Casablanca1-0Ittihad Tanger
28 sep. 2021Botola ProIttihad Tanger0-1Raja Casablanca
16 juni 2021Botola ProIttihad Tanger0-3Raja Casablanca
25 feb. 2021Botola ProRaja Casablanca2-0Ittihad Tanger
2 sep. 2020Botola ProRaja Casablanca0-1Ittihad Tanger
15 jan. 2020Botola ProIttihad Tanger1-4Raja Casablanca
17 apr. 2019Botola ProRaja Casablanca1-0Ittihad Tanger
7 nov. 2018Botola ProIttihad Tanger1-1Raja Casablanca
2 mars 2018Botola ProRaja Casablanca1-1Ittihad Tanger
1 okt. 2017Botola ProIttihad Tanger1-1Raja Casablanca
26 feb. 2017Botola ProIttihad Tanger1-2Raja Casablanca
7 dec. 2016Botola ProRaja Casablanca0-1Ittihad Tanger

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se