KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 7

AFC Leoparderna vs Mombasa Elite Speltips och Betting

Våra tips: AFC Leoparderna — Vinst (65%); Under 2.5; Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Resultat
AFC Leoparderna
@ 1.31
66%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

65%
24%
11%
AFC LeopardernaOavgjortMombasa Elite
Totalt mål
Under 2.5
@ 1.65
56%
Båda gör mål
Nej
@ 1.48
62%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
@ 1.02
44%
Asian handicap
H. Hemma -1.25
@ 1.91
52%
Första Halvlek
AFC Leoparderna
@ 1.95
45%
HT/FT
Hemmalag/Hemmalag
@ 2.10
47.6%
Korrekt resultat
1:0
@ 5.50
18.2%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

AFC LeopardernamotMombasa Elite
75%
Form
25%

Odds

Bookmaker1X2
1xBet1.373.748.95
Bet3651.123.755.50
Marathonbet1.363.748.40

Vanliga frågor

AFC Leoparderna vs Mombasa Elite: vem spås vinna?
Vår modell förutspår AFC Leoparderna med 66% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Vad är Halvtid-prognosen för AFC Leoparderna vs Mombasa Elite?
Vårt Halvtid-val är AFC Leoparderna med 45% säkerhet.
AFC Leoparderna vs Mombasa Elite: vad är vårt HT/HS-tips?
Vårt HT/HS-val är 1/1 med 48% säkerhet.
Hur många mål i AFC Leoparderna vs Mombasa Elite?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (56% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i AFC Leoparderna vs Mombasa Elite?
Båda lagen gör mål: Nej (62% säkerhet).
När och var spelas AFC Leoparderna vs Mombasa Elite?
AFC Leoparderna vs Mombasa Elite spelas den 14 nov. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardernaAFC Leoparderna413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Detaljerad Form & Nya Matcher

AFC Leoparderna
FOVOO
10Spelade
4Vinster
3Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.5
Vinst %40%
Mål/Match1.8
Snittmål1
SnittInsläpp0.8
Båda Mål50%
Hållna nollor40%
Missade40%

Nya Matcher

28 okt.Oborta Mara Sugar0-0
25 okt.Omot Shabana0-0
20 okt.Vborta Kenya Police2-1
14 okt.Omot Bandari0-0
31 majFmot Bidco United1-2
Mombasa Elite
OFFOF
10Spelade
3Vinster
3Oavgjorda
4Förluster
Poäng/Match1.2
Vinst %30%
Mål/Match1.6
Snittmål0.7
SnittInsläpp0.9
Båda Mål40%
Hållna nollor40%
Missade40%

Nya Matcher

28 okt.Fborta KCB1-3
25 okt.Omot Kenya Police0-0
19 okt.Fborta Mara Sugar1-2
14 okt.Fmot Homeboyz0-1
13 juniOborta Naivas1-1

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se