KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 7

Homeboyz vs KCB Speltips och Betting

Våra tips: Oavgjort (50%); Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
95%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

0%
50%
50%
HomeboyzOavgjortKCB
Resultat
KCB
50%
Båda gör mål
Nej
62%
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
95%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Homeboyz5
7Oavgjorda
5KCB
2.35Snittmål
65%Båda Mål
41%Över 2.5
26 apr. 2026KCB1-1Homeboyz
30 nov. 2025Homeboyz1-1KCB
30 mars 2025Homeboyz2-2KCB
19 okt. 2024KCB4-1Homeboyz
11 feb. 2024KCB1-2Homeboyz
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Vem vinner Homeboyz vs KCB?
Vår modell förutspår KCB med 50% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Gör båda lagen mål i Homeboyz vs KCB?
Båda lagen gör mål: Nej (62% säkerhet).
Är dubbelchans X2 ett bra spel för Homeboyz vs KCB?
Vårt dubbelchans-tips är X2 med 95% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
När och var spelas Homeboyz vs KCB?
Homeboyz vs KCB spelas den 15 nov. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardernaAFC Leoparderna413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Detaljerad Form & Nya Matcher

Homeboyz
OOVOF
10Spelade
1Vinster
4Oavgjorda
5Förluster
Poäng/Match0.7
Vinst %10%
Mål/Match1.8
Snittmål0.7
SnittInsläpp1.1
Båda Mål50%
Hållna nollor10%
Missade40%

Nya Matcher

28 okt.Fmot GOR Mahia0-1
18 okt.Omot Ulinzi Stars1-1
14 okt.Vborta Mombasa Elite1-0
31 majOborta Polis1-1
23 majOborta Kariobangi Sharks2-2
KCB
VOVFV
10Spelade
4Vinster
3Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.5
Vinst %40%
Mål/Match2.4
Snittmål1.3
SnittInsläpp1.1
Båda Mål60%
Hållna nollor10%
Missade30%

Nya Matcher

28 okt.Vmot Mombasa Elite3-1
23 okt.Fborta Posta Rangers FC0-1
17 okt.Vmot Mathare United1-0
11 okt.Oborta Nairobi United2-2
31 majVborta Shabana2-1

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher17
Snittmål2.35
Båda Mål65%
Över 2.5 Mål41%
Över 1.5 Mål76%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Homeboyz181.06 per match
KCB221.29 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Homeboyz4 (24%)
KCB4 (24%)
26 apr. 2026FKF Premier LeagueKCB1-1Homeboyz
30 nov. 2025FKF Premier LeagueHomeboyz1-1KCB
30 mars 2025FKF Premier LeagueHomeboyz2-2KCB
19 okt. 2024FKF Premier LeagueKCB4-1Homeboyz
11 feb. 2024FKF Premier LeagueKCB1-2Homeboyz
27 sep. 2023FKF Premier LeagueHomeboyz0-2KCB
29 mars 2023FKF Premier LeagueHomeboyz0-0KCB
27 nov. 2022FKF Premier LeagueKCB0-1Homeboyz
15 maj 2022FKF Premier LeagueHomeboyz2-1KCB
16 jan. 2022FKF Premier LeagueKCB2-3Homeboyz
26 juni 2021FKF Premier LeagueHomeboyz0-0KCB
13 dec. 2020FKF Premier LeagueKCB2-0Homeboyz
29 sep. 2019FKF Premier LeagueKCB2-1Homeboyz
27 apr. 2019FKF Premier LeagueKCB1-1Homeboyz
8 dec. 2018FKF Premier LeagueHomeboyz1-0KCB
3 aug. 2013FKF Premier LeagueKCB2-1Homeboyz
19 maj 2013FKF Premier LeagueHomeboyz1-1KCB

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se