Morocco
Marocko

Botola Pro

Båda gör mål Predictioner & tips

Säsong2026/27
Matchdag5
Lag16
33 / 240 spelade matcher14%
📊
51.0%Vår resultathistoriksenaste 180 dagarna
76W·73L·149 avslutade
Sportbonus 200%VM 2026-bonus
Hämta
+100% första insättningMatchande insättningsbonus
Hämta

Botola Pro Tips

Ligans fakta

Yacoub El Mansour har gjort mål i varenda en av sina senaste 19 matcher
Wydad AC har förlorat sina senaste 5 ligamatcher
UTS Rabat är obesegrade i sina senaste 5 ligamatcher
Raja Casablanca har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Difaa EL Jadida har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
UTS Rabat har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
UTS Rabat har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
Olympique Safi har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
FUS Rabat har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Wydad AC har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Olympique Dcheïra har förlorat 8 av 13 hemmamatcher (62%)
Ittihad Tanger har fått 7 röda kort i 25 matcher den här säsongen

Prediktionsnoggrannhet

33
Analyserade matcher
64%
Bäst: Double Chance
51%
Total noggrannhet

Säsongsbettinginsikter 33 Matcher

Matchresultat
Hemmalag
24%
Oavgjort
30%
Borta
45%
Totala mål
Snitt: 2.58 mål/match
Över 1.5
61%
Över 2.5
48%
Över 3.5
27%
Båda lag gör mål
55%Ja
45%Nej
Dubbel chans
1X
55%
X2
76%
12
70%
Asiatisk Handikapp
Snittmålskillnad: -0.52
76%Close (0-1)
24%Win by 2+
Halvtid
Hemmalag
12%
Oavgjort
45%
Borta
42%
Halvtid/Slutresultat
12/2
30%
2X/X
21%
3X/2
15%
41/1
12%
5X/1
9%
Korrekt Resultat
10-0
15%
20-1
15%
32-1
12%
41-0
9%
51-1
9%

Översikt Kommande Prognoser

55%
45%
Hemmalag 17Oavgjort 0Borta 14
0Högt Förtroende
5Medel
26Låg
46%Snittförtroende

Botola Pro Tabell

#LagSpeladeVunnaOavgjortFörloradeMålSlutresultatMålskillnadPoängForm
1CODM Meknès531194+510
2Kawkab Marrakech430164+29
3Wydad AC522154+18
4Hassania Agadir4211118+37
5Ittihad Tanger421175+27
6Maghreb Fès421154+17
7UTS Rabat52123307
8Widad Témara520364+26
9Difaa EL Jadida4202111106
10Raja Casablanca312021+15
11FAR Rabat211032+14
12Amal Tiznit5113611-54
13Renaissance Berkane30302203
14Moghreb Tetouan503228-63
15FUS Rabat402224-22
16CR Khemis Zemamra4013510-51
Champions League
Kvalificering

Kända derbyn

Tidigare Prognoser

lör 24 okt.Slutresultat
Moghreb Tetouan
0 - 3
Widad Témara
Båda gör mål: Nej
Vann
lör 24 okt.Slutresultat
UTS Rabat
0 - 1
Wydad AC
Båda gör mål: Nej
Vann
lör 24 okt.Slutresultat
Amal Tiznit
1 - 2
CODM Meknès
Båda gör mål: Ja
Vann
sön 18 okt.Slutresultat
Wydad AC
1 - 1
Amal Tiznit
Båda gör mål: Nej
Förlorade
sön 18 okt.Slutresultat
Widad Témara
0 - 1
Kawkab Marrakech
Båda gör mål: Nej
Vann
lör 17 okt.Slutresultat
Difaa EL Jadida
4 - 1
Moghreb Tetouan
Båda gör mål: Ja
Vann
lör 17 okt.Slutresultat
CODM Meknès
1 - 0
UTS Rabat
Båda gör mål: Nej
Vann
ons 14 okt.Slutresultat
Ittihad Tanger
2 - 1
Maghreb Fès
Båda gör mål: Nej
Förlorade
tis 13 okt.Slutresultat
FUS Rabat
1 - 1
Raja Casablanca
Båda gör mål: Nej
Förlorade
tis 13 okt.Slutresultat
Renaissance Berkane
2 - 2
CR Khemis Zemamra
Båda gör mål: Nej
Förlorade
mån 12 okt.Slutresultat
Hassania Agadir
2 - 2
FAR Rabat
Båda gör mål: Ja
Vann
sön 11 okt.Slutresultat
Wydad AC
0 - 0
CODM Meknès
Båda gör mål: Nej
Vann
lör 10 okt.Slutresultat
Amal Tiznit
2 - 5
Difaa EL Jadida
Båda gör mål: Nej
Förlorade
lör 10 okt.Slutresultat
Kawkab Marrakech
2 - 1
Ittihad Tanger
Båda gör mål: Nej
Förlorade
fre 9 okt.Slutresultat
Moghreb Tetouan
0 - 0
FUS Rabat
Båda gör mål: Nej
Vann
tors 8 okt.Slutresultat
Maghreb Fès
0 - 0
Raja Casablanca
Båda gör mål: Nej
Vann
tors 8 okt.Slutresultat
CR Khemis Zemamra
2 - 5
Hassania Agadir
Båda gör mål: Nej
Förlorade
tors 8 okt.Slutresultat
FAR Rabat
1 - 0
Widad Témara
Båda gör mål: Nej
Vann
tors 8 okt.Slutresultat
UTS Rabat
0 - 0
Renaissance Berkane
Båda gör mål: Nej
Vann
lör 3 okt.Slutresultat
Raja Casablanca
1 - 0
CR Khemis Zemamra
Båda gör mål: Nej
Vann

Säsongsstatistik

33
Matcher
85
Totala mål
2.58
Snittmål / Match
8
Max mål / Match
8
0-15'
23
16-30'
8
31-45'
15
46-60'
23
61-75'
8
76-90'
12Gula Kort
0Röda Kort
0.4 Kort per Match (0.4 Gul)
Över 3.5
40%
Över 4.5
33%
Över 5.5
27%
7.3Snitthörnor
Över 8.5
33%
Över 9.5
27%
Över 10.5
27%
Nollat ​​Mål15
0-0 Oavgjort5
Hemmalag Goals34
Bortalag Goals51

Expertanalys av ligan

Marocko Botola Pro Tips & Spelförslag - Bästa tipsen för lången tips idag
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Grundare & chefsanalytiker
60.3% Vinstprocent «Vårt Tips»
30+ Års Erfarenhet
16,179 Spårade Förutsägelser

Botola Pro säsongen 2025/26-2026 har hittills bjudit på spännande matcher med ett genomsnitt på 1,64 mål per match. Med 14 spelade omgångar och 28,6% av matcherna över 2,5 mål, är det ett perfekt läge att kolla in våra speltips idag för att hitta de bästa oddsen. Wydad AC leder fortfarande ligan, men med ett tätt mellanrum till konkurrenterna är det svårt att förutsäga vilka lag som tar hem titeln. För den som letar efter lången tips idag eller rekar speltips fotboll med fokus på marockansk fotboll, är det klokt att analysera statistik noggrant. Oavsett om du är intresserad av VM tips eller bara vill hitta de bästa fotboll odds tips för matcherna i botolan, finns det mycket att vinna på att följa våra experttips idag.

Välj liga

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se