Morocco
Marocko

Botola Pro

Dubbel chans Predictioner & tips

Säsong2026/27
Matchdag6
Lag16
42 / 240 spelade matcher18%
📊
54.1%Vår resultathistoriksenaste 180 dagarna
73W·62L·135 avslutade
Sportbonus 200%VM 2026-bonus
Hämta
+100% första insättningMatchande insättningsbonus
Hämta

Botola Pro Tips

Ligans fakta

Yacoub El Mansour har gjort mål i varenda en av sina senaste 19 matcher
Wydad AC har förlorat sina senaste 5 ligamatcher
UTS Rabat är obesegrade i sina senaste 5 ligamatcher
Raja Casablanca har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Difaa EL Jadida har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
UTS Rabat har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
UTS Rabat har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
Olympique Safi har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
FUS Rabat har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Wydad AC har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Olympique Dcheïra har förlorat 8 av 13 hemmamatcher (62%)
Ittihad Tanger har fått 7 röda kort i 25 matcher den här säsongen

Prediktionsnoggrannhet

42
Analyserade matcher
71%
Bäst: Double Chance
54%
Total noggrannhet

Säsongsbettinginsikter 42 Matcher

Matchresultat
Hemmalag
26%
Oavgjort
33%
Borta
40%
Totala mål
Snitt: 2.31 mål/match
Över 1.5
57%
Över 2.5
38%
Över 3.5
21%
Båda lag gör mål
50%Ja
50%Nej
Dubbel chans
1X
60%
X2
74%
12
67%
Asiatisk Handikapp
Snittmålskillnad: -0.36
79%Close (0-1)
21%Win by 2+
Halvtid
Hemmalag
17%
Oavgjort
48%
Borta
36%
Halvtid/Slutresultat
12/2
26%
2X/X
24%
31/1
14%
4X/2
14%
5X/1
10%
Korrekt Resultat
10-1
17%
20-0
14%
31-1
14%
41-0
12%
52-1
10%

Översikt Kommande Prognoser

63%
37%
Hemmalag 17Oavgjort 0Borta 10
0Högt Förtroende
4Medel
23Låg
46%Snittförtroende

Botola Pro Tabell

#LagSpeladeVunnaOavgjortFörloradeMålSlutresultatMålskillnadPoängForm
1Kawkab Marrakech641185+313
2Wydad AC632164+211
3CODM Meknès531194+510
4Hassania Agadir5221129+38
5Maghreb Fès522154+18
6Difaa EL Jadida6222131308
7UTS Rabat62224408
8FAR Rabat321052+37
9Ittihad Tanger52127707
10Widad Témara520364+26
11Raja Casablanca413032+16
12FUS Rabat512234-15
13Renaissance Berkane40402204
14Amal Tiznit6114612-64
15Moghreb Tetouan603329-73
16CR Khemis Zemamra5014511-61
Champions League
Kvalificering

Kända derbyn

Tidigare Prognoser

Säsongsstatistik

42
Matcher
97
Totala mål
2.31
Snittmål / Match
8
Max mål / Match
9
0-15'
26
16-30'
9
31-45'
18
46-60'
26
61-75'
9
76-90'
12Gula Kort
0Röda Kort
0.3 Kort per Match (0.3 Gul)
Över 3.5
58%
Över 4.5
50%
Över 5.5
38%
7.7Snitthörnor
Över 8.5
38%
Över 9.5
33%
Över 10.5
25%
Nollat ​​Mål21
0-0 Oavgjort6
Hemmalag Goals41
Bortalag Goals56

Expertanalys av ligan

Marocko Botola Pro Tips & Spelförslag - Bästa tipsen för lången tips idag
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Grundare & chefsanalytiker
60.3% Vinstprocent «Vårt Tips»
30+ Års Erfarenhet
16,179 Spårade Förutsägelser

Botola Pro säsongen 2025/26-2026 har hittills bjudit på spännande matcher med ett genomsnitt på 1,64 mål per match. Med 14 spelade omgångar och 28,6% av matcherna över 2,5 mål, är det ett perfekt läge att kolla in våra speltips idag för att hitta de bästa oddsen. Wydad AC leder fortfarande ligan, men med ett tätt mellanrum till konkurrenterna är det svårt att förutsäga vilka lag som tar hem titeln. För den som letar efter lången tips idag eller rekar speltips fotboll med fokus på marockansk fotboll, är det klokt att analysera statistik noggrant. Oavsett om du är intresserad av VM tips eller bara vill hitta de bästa fotboll odds tips för matcherna i botolan, finns det mycket att vinna på att följa våra experttips idag.

Välj liga

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se