Morocco
Marocko

Botola Pro

Kort Predictioner & tips

Säsong2026/27
Matchdag5
Lag16
35 / 240 spelade matcher15%
📊
52.5%Vår resultathistoriksenaste 180 dagarna
75W·68L·143 avslutade
Sportbonus 200%VM 2026-bonus
Hämta
+100% första insättningMatchande insättningsbonus
Hämta

Botola Pro Tips

Ligans fakta

Yacoub El Mansour har gjort mål i varenda en av sina senaste 19 matcher
Wydad AC har förlorat sina senaste 5 ligamatcher
UTS Rabat är obesegrade i sina senaste 5 ligamatcher
Raja Casablanca har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Difaa EL Jadida har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
UTS Rabat har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
UTS Rabat har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
Olympique Safi har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
FUS Rabat har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Wydad AC har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Olympique Dcheïra har förlorat 8 av 13 hemmamatcher (62%)
Ittihad Tanger har fått 7 röda kort i 25 matcher den här säsongen

Prediktionsnoggrannhet

35
Analyserade matcher
66%
Bäst: Double Chance
53%
Total noggrannhet

Säsongsbettinginsikter 35 Matcher

Matchresultat
Hemmalag
23%
Oavgjort
31%
Borta
46%
Totala mål
Snitt: 2.51 mål/match
Över 1.5
60%
Över 2.5
46%
Över 3.5
26%
Båda lag gör mål
54%Ja
46%Nej
Dubbel chans
1X
54%
X2
77%
12
69%
Asiatisk Handikapp
Snittmålskillnad: -0.51
77%Close (0-1)
23%Win by 2+
Halvtid
Hemmalag
14%
Oavgjort
46%
Borta
40%
Halvtid/Slutresultat
12/2
29%
2X/X
20%
3X/2
17%
41/1
11%
5X/1
9%
Korrekt Resultat
10-1
17%
20-0
14%
31-1
11%
42-1
11%
51-0
9%

Översikt Kommande Prognoser

60%
40%
Hemmalag 18Oavgjort 0Borta 12
0Högt Förtroende
5Medel
25Låg
46%Snittförtroende

Botola Pro Tabell

#LagSpeladeVunnaOavgjortFörloradeMålSlutresultatMålskillnadPoängForm
1CODM Meknès531194+510
2Kawkab Marrakech531175+210
3Wydad AC522154+18
4Hassania Agadir4211118+37
5Ittihad Tanger421175+27
6Maghreb Fès421154+17
7Difaa EL Jadida5212121207
8UTS Rabat52123307
9Widad Témara520364+26
10Raja Casablanca312021+15
11FUS Rabat512234-15
12FAR Rabat211032+14
13Amal Tiznit5113611-54
14Renaissance Berkane30302203
15Moghreb Tetouan503228-63
16CR Khemis Zemamra5014511-61
Champions League
Kvalificering

Kända derbyn

Tidigare Prognoser

Säsongsstatistik

35
Matcher
88
Totala mål
2.51
Snittmål / Match
8
Max mål / Match
8
0-15'
24
16-30'
8
31-45'
16
46-60'
24
61-75'
8
76-90'
12Gula Kort
0Röda Kort
0.3 Kort per Match (0.3 Gul)
Över 3.5
47%
Över 4.5
41%
Över 5.5
29%
7.6Snitthörnor
Över 8.5
35%
Över 9.5
29%
Över 10.5
29%
Nollat ​​Mål16
0-0 Oavgjort5
Hemmalag Goals35
Bortalag Goals53

Expertanalys av ligan

Marocko Botola Pro Tips & Spelförslag - Bästa tipsen för lången tips idag
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Grundare & chefsanalytiker
60.3% Vinstprocent «Vårt Tips»
30+ Års Erfarenhet
16,179 Spårade Förutsägelser

Botola Pro säsongen 2025/26-2026 har hittills bjudit på spännande matcher med ett genomsnitt på 1,64 mål per match. Med 14 spelade omgångar och 28,6% av matcherna över 2,5 mål, är det ett perfekt läge att kolla in våra speltips idag för att hitta de bästa oddsen. Wydad AC leder fortfarande ligan, men med ett tätt mellanrum till konkurrenterna är det svårt att förutsäga vilka lag som tar hem titeln. För den som letar efter lången tips idag eller rekar speltips fotboll med fokus på marockansk fotboll, är det klokt att analysera statistik noggrant. Oavsett om du är intresserad av VM tips eller bara vill hitta de bästa fotboll odds tips för matcherna i botolan, finns det mycket att vinna på att följa våra experttips idag.

Välj liga

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se