Morocco
Marocko

Botola Pro

Kort Predictioner & tips

Säsong2026/27
Matchdag3
Lag16
14 / 240 spelade matcher6%
📊
51.8%Vår resultathistoriksenaste 180 dagarna
73W·68L·141 avslutade
Sportbonus 200%VM 2026-bonus
Hämta
+100% första insättningMatchande insättningsbonus
Hämta

Botola Pro Tips

Ligans fakta

Yacoub El Mansour har gjort mål i varenda en av sina senaste 19 matcher
Wydad AC har förlorat sina senaste 5 ligamatcher
UTS Rabat är obesegrade i sina senaste 5 ligamatcher
Raja Casablanca har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Difaa EL Jadida har gjort mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
UTS Rabat har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
UTS Rabat har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
Olympique Safi har fått 8 röda kort i 25 matcher den här säsongen
FUS Rabat har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Wydad AC har släppt in mål i varenda en av sina senaste 7 matcher
Olympique Dcheïra har förlorat 8 av 13 hemmamatcher (62%)
Ittihad Tanger har fått 7 röda kort i 25 matcher den här säsongen

Prediktionsnoggrannhet

14
Analyserade matcher
54%
Bäst: Over/Under
44%
Total noggrannhet

Säsongsbettinginsikter 14 Matcher

Matchresultat
Hemmalag
21%
Oavgjort
14%
Borta
64%
Totala mål
Snitt: 2.71 mål/match
Över 1.5
64%
Över 2.5
50%
Över 3.5
29%
Båda lag gör mål
57%Ja
43%Nej
Dubbel chans
1X
36%
X2
79%
12
86%
Asiatisk Handikapp
Snittmålskillnad: -0.86
71%Close (0-1)
29%Win by 2+
Halvtid
Hemmalag
14%
Oavgjort
43%
Borta
43%
Halvtid/Slutresultat
12/2
36%
2X/2
29%
31/1
14%
4X/1
7%
5X/X
7%
Korrekt Resultat
10-1
21%
22-1
14%
31-0
7%
40-0
7%
51-1
7%

Översikt Kommande Prognoser

58%
35%
Hemmalag 18Oavgjort 2Borta 11
0Högt Förtroende
7Medel
24Låg
44%Snittförtroende

Botola Pro Tabell

#LagSpeladeVunnaOavgjortFörloradeMålSlutresultatMålskillnadPoängForm
1Maghreb Fès220042+26
2UTS Rabat220031+26
3Ittihad Tanger211042+24
4CODM Meknès210163+33
5Widad Témara210132+13
6Kawkab Marrakech21013303
7Wydad AC21013303
8Raja Casablanca110010+13
9Hassania Agadir21014403
10Amal Tiznit210123-13
11Moghreb Tetouan20201102
12Renaissance Berkane10100001
13FAR Rabat00000000
14FUS Rabat200213-20
15CR Khemis Zemamra200213-20
16Difaa EL Jadida200228-60
Champions League
Kvalificering

Kända derbyn

Tidigare Prognoser

Säsongsstatistik

14
Matcher
38
Totala mål
2.71
Snittmål / Match
8
Max mål / Match
3
0-15'
12
16-30'
3
31-45'
7
46-60'
10
61-75'
3
76-90'
12Gula Kort
0Röda Kort
0.9 Kort per Match (0.9 Gul)
Statistik tillgängliga snart
Nollat ​​Mål6
0-0 Oavgjort1
Hemmalag Goals13
Bortalag Goals25

Expertanalys av ligan

Marocko Botola Pro Tips & Spelförslag - Bästa tipsen för lången tips idag
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Grundare & chefsanalytiker
60.3% Vinstprocent «Vårt Tips»
30+ Års Erfarenhet
16,179 Spårade Förutsägelser

Botola Pro säsongen 2025/26-2026 har hittills bjudit på spännande matcher med ett genomsnitt på 1,64 mål per match. Med 14 spelade omgångar och 28,6% av matcherna över 2,5 mål, är det ett perfekt läge att kolla in våra speltips idag för att hitta de bästa oddsen. Wydad AC leder fortfarande ligan, men med ett tätt mellanrum till konkurrenterna är det svårt att förutsäga vilka lag som tar hem titeln. För den som letar efter lången tips idag eller rekar speltips fotboll med fokus på marockansk fotboll, är det klokt att analysera statistik noggrant. Oavsett om du är intresserad av VM tips eller bara vill hitta de bästa fotboll odds tips för matcherna i botolan, finns det mycket att vinna på att följa våra experttips idag.

Välj liga

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se