KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 7

Nairobi United vs Mara Sugar Speltips och Betting

Våra tips: Nairobi United — Vinst (41%); Under 2.5; Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Totalt mål
Under 2.5
@ 1.42
64%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

41%
31%
28%
Nairobi UnitedOavgjortMara Sugar
Resultat
Nairobi United
@ 2.04
42%
Båda gör mål
Nej
@ 1.61
57%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
@ 1.26
36%
Asian handicap
H. Hemma -0.25
@ 1.85
54%
Första Halvlek
Oavgjort
@ 1.86
48%
HT/FT
Oavgjort/Hemmalag
@ 5.00
20.0%
Korrekt resultat
1:0
@ 6.00
16.7%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Nairobi United1
1Oavgjorda
2Mara Sugar
1.5Snittmål
25%Båda Mål
0%Över 2.5
1 apr. 2026Nairobi United1-1Mara Sugar
1 okt. 2025Mara Sugar0-1Nairobi United
2 juni 2024Mara Sugar1-0Nairobi United
16 dec. 2023Nairobi United0-2Mara Sugar
Visa alla matcher

Odds

Bookmaker1X2
1xBet2.212.893.22
Bet3651.572.882.25
Marathonbet2.192.893.12

Vanliga frågor

Nairobi United vs Mara Sugar: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Nairobi United med 42% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Nairobi United vs Mara Sugar: vad är vårt HT/HS-tips?
Vårt HT/HS-val är X/1 med 20% säkerhet.
Hur många mål i Nairobi United vs Mara Sugar?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (64% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Nairobi United vs Mara Sugar?
Båda lagen gör mål: Nej (57% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Nairobi United vs Mara Sugar?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 36% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
När och var spelas Nairobi United vs Mara Sugar?
Nairobi United vs Mara Sugar spelas den 14 nov. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardernaAFC Leoparderna413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Detaljerad Form & Nya Matcher

Nairobi United
VOOOF
10Spelade
3Vinster
5Oavgjorda
2Förluster
Poäng/Match1.4
Vinst %30%
Mål/Match2.2
Snittmål1.1
SnittInsläpp1.1
Båda Mål50%
Hållna nollor40%
Missade30%

Nya Matcher

28 okt.Fborta Murang'a SEAL2-3
25 okt.Omot APS Bomet1-1
18 okt.Oborta Shabana0-0
11 okt.Omot KCB2-2
31 majVborta GOR Mahia1-0
Mara Sugar
FOVOO
10Spelade
3Vinster
4Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.3
Vinst %30%
Mål/Match1.6
Snittmål0.8
SnittInsläpp0.8
Båda Mål40%
Hållna nollor50%
Missade40%

Nya Matcher

28 okt.Omot AFC Leoparderna0-0
24 okt.Oborta Ulinzi Stars0-0
19 okt.Vmot Mombasa Elite2-1
11 okt.Oborta 3K2-2
31 majFborta Murang'a SEAL1-2

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher4
Snittmål1.5
Båda Mål25%
Över 2.5 Mål0%
Över 1.5 Mål50%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Nairobi United20.5 per match
Mara Sugar41 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Nairobi United1 (25%)
Mara Sugar2 (50%)
1 apr. 2026FKF Premier LeagueNairobi United1-1Mara Sugar
1 okt. 2025FKF Premier LeagueMara Sugar0-1Nairobi United
2 juni 2024SuperligaMara Sugar1-0Nairobi United
16 dec. 2023SuperligaNairobi United0-2Mara Sugar

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se