KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 5

Posta Rangers FC vs 3K Speltips och Betting

Våra tips: Posta Rangers FC — Vinst (40%); Under 2.5; Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Totalt mål
Under 2.5
@ 1.48
62%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

40%
31%
30%
Posta Rangers FCOavgjort3K
Resultat
Posta Rangers FC
@ 2.11
41%
Båda gör mål
Nej
@ 1.66
55%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
@ 1.30
35%
Asian handicap
H. Hemma -0.25
@ 1.91
52%
Första Halvlek
Oavgjort
@ 1.86
47%
HT/FT
Oavgjort/Hemmalag
@ 5.10
19.6%
Korrekt resultat
1:0
@ 4.00
25.0%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Posta Rangers FCmot3K
40%
Form
60%

Odds

Bookmaker1X2
1xBet2.272.913.08
Bet3651.622.902.20
Betano1.622.922.07

Vanliga frågor

Posta Rangers FC vs 3K: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Posta Rangers FC med 41% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Posta Rangers FC vs 3K: vad är vårt Asiatisk handikapp-tips?
Vårt Asiatisk handikapp-val är Posta Rangers FC -0.25 med 52% säkerhet.
Vad är Halvtid-prognosen för Posta Rangers FC vs 3K?
Vårt Halvtid-val är Oavgjort med 47% säkerhet.
Posta Rangers FC vs 3K: vad är vårt HT/HS-tips?
Vårt HT/HS-val är X/1 med 20% säkerhet.
Hur många mål i Posta Rangers FC vs 3K?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (62% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
När och var spelas Posta Rangers FC vs 3K?
Posta Rangers FC vs 3K spelas den 2 nov. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardernaAFC Leoparderna413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Detaljerad Form & Nya Matcher

Posta Rangers FC
FFFVO
10Spelade
3Vinster
4Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.3
Vinst %30%
Mål/Match2.1
Snittmål1
SnittInsläpp1.1
Båda Mål40%
Hållna nollor40%
Missade30%

Nya Matcher

28 okt.Oborta Bandari0-0
23 okt.Vmot KCB1-0
18 okt.Fborta Murang'a SEAL1-5
10 okt.Fmot Shabana0-1
31 majFmot Ulinzi Stars0-1
3K
OOOVF
10Spelade
4Vinster
5Oavgjorda
1Förluster
Poäng/Match1.7
Vinst %40%
Mål/Match2.5
Snittmål1.3
SnittInsläpp1.2
Båda Mål70%
Hållna nollor20%
Missade30%

Nya Matcher

28 okt.Fborta APS Bomet0-3
25 okt.Vmot Murang'a SEAL2-1
19 okt.Oborta Bandari1-1
11 okt.Omot Mara Sugar2-2
13 juniOmot Migori Youth1-1

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se