KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 7

Tusker vs Shabana Speltips och Betting

Våra tips: Oavgjort (45%); Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
90%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

10%
45%
45%
TuskerOavgjortShabana
Resultat
Shabana
45%
Båda gör mål
Nej
62%
Dubbel chans
Oavgjort/Borta
90%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Tusker1
2Oavgjorda
3Shabana
2.17Snittmål
50%Båda Mål
33%Över 2.5
21 feb. 2026Shabana1-0Tusker
5 okt. 2025Tusker1-1Shabana
26 feb. 2025Tusker1-1Shabana
11 jan. 2025Shabana2-1Tusker
11 feb. 2024Shabana0-4Tusker
Visa alla matcher

Vanliga frågor

Tusker vs Shabana: vem spås vinna?
Vår modell förutspår Shabana med 45% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Är dubbelchans X2 ett bra spel för Tusker vs Shabana?
Vårt dubbelchans-tips är X2 med 90% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Gör båda lagen mål i Tusker vs Shabana?
Båda lagen gör mål: Nej (62% säkerhet).
När och var spelas Tusker vs Shabana?
Tusker vs Shabana spelas den 15 nov. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardernaAFC Leoparderna413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Detaljerad Form & Nya Matcher

Tusker
FFOVF
10Spelade
3Vinster
2Oavgjorda
5Förluster
Poäng/Match1.1
Vinst %30%
Mål/Match1.5
Snittmål0.7
SnittInsläpp0.8
Båda Mål20%
Hållna nollor40%
Missade50%

Nya Matcher

29 okt.Fborta Mathare United1-2
11 okt.Vborta Ulinzi Stars2-0
31 majOmot APS Bomet1-1
27 majFborta Ulinzi Stars0-2
24 majFborta Bandari0-1
Shabana
FVOOO
10Spelade
2Vinster
6Oavgjorda
2Förluster
Poäng/Match1.2
Vinst %20%
Mål/Match1
Snittmål0.5
SnittInsläpp0.5
Båda Mål30%
Hållna nollor60%
Missade50%

Nya Matcher

29 okt.Omot Migori Youth1-1
25 okt.Oborta AFC Leoparderna0-0
18 okt.Omot Nairobi United0-0
10 okt.Vborta Posta Rangers FC1-0
31 majFmot KCB1-2

Inbördes Historik

Spelstatistik

MåttVärde
Totalt Matcher6
Snittmål2.17
Båda Mål50%
Över 2.5 Mål33%
Över 1.5 Mål67%

Mål per Lag

LagTotaltSnitt
Tusker71.17 per match
Shabana61 per match

Hållna nollor

LagHållna nollor
Tusker1 (17%)
Shabana2 (33%)
21 feb. 2026FKF Premier LeagueShabana1-0Tusker
5 okt. 2025FKF Premier LeagueTusker1-1Shabana
26 feb. 2025FKF Premier LeagueTusker1-1Shabana
11 jan. 2025FKF Premier LeagueShabana2-1Tusker
11 feb. 2024FKF Premier LeagueShabana0-4Tusker
6 okt. 2023FKF Premier LeagueTusker0-1Shabana

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se