KenyaKenya
FKF Premier LeagueFKF Premier League
Omgång 7

Kenya Police vs Posta Rangers FC Speltips och Betting

Våra tips: Kenya Police — Vinst (52%); Under 2.5; Båda gör mål: Nej.

Bästa bet
Vårt val
Totalt mål
Under 2.5
@ 1.49
62%
Förtroende
Håller du med om denna förutsägelse?

Speltips

52%
29%
19%
Kenya PoliceOavgjortPosta Rangers FC
Resultat
Kenya Police
@ 1.60
53%
Båda gör mål
Nej
@ 1.56
59%
Dubbel chans
Hem/Oavgjort
@ 1.11
41%
Asian handicap
H. Hemma -0.75
@ 1.92
52%
Första Halvlek
Oavgjort
@ 1.91
47%
HT/FT
Oavgjort/Hemmalag
@ 4.33
23.1%
Korrekt resultat
1:0
@ 5.00
20.0%
Odds uppdateras varje timme
Predictioner omräknas varannan timme
Låst 2 timmar före avspark

Expertanalys

Analys på gång

Vår expert granskar de senaste statistikerna, formen och oddsen för denna match. Fullständig analys kommer snart.

Nyckelstatistik

Kenya PolicemotPosta Rangers FC
71%
Form
29%
71%
H2H
29%
56%
Mål
44%
63%
Totalt
36%

Odds

Bookmaker1X2
1xBet1.723.124.84
Bet3651.253.103.75
Marathonbet1.703.124.70

Vanliga frågor

Vem vinner Kenya Police vs Posta Rangers FC?
Vår modell förutspår Kenya Police med 53% säkerhet baserat på form, inbördes möten och statistisk analys.
Hur många mål i Kenya Police vs Posta Rangers FC?
Vi förväntar oss Under 2.5 mål (62% säkerhet) baserat på lagens offensiv och försvar.
Gör båda lagen mål i Kenya Police vs Posta Rangers FC?
Båda lagen gör mål: Nej (59% säkerhet).
Är dubbelchans 1X ett bra spel för Kenya Police vs Posta Rangers FC?
Vårt dubbelchans-tips är 1X med 41% säkerhet — täcker två utfall med lägre risk.
Vad är bästa spelet för Kenya Police vs Posta Rangers FC?
Vår främsta rekommendation är Under 2.5 med 62% säkerhet.
När och var spelas Kenya Police vs Posta Rangers FC?
Kenya Police vs Posta Rangers FC spelas den 15 nov. 2026.

Ytterligare information

#LagPVOFGFGAGDpForm
1GOR MahiaGOR Mahia440072+512
2KCBKCB421164+27
3Murang'a SEALMurang'a SEAL4202119+26
4Mara SugarMara Sugar413043+16
5AFC LeopardernaAFC Leoparderna413021+16
6ShabanaShabana413021+16
7APS BometAPS Bomet412142+25
8Kenya PoliceKenya Police41213305
9Mathare UnitedMathare United41212205
103K3K412157-25
11HomeboyzHomeboyz31112204
12Posta Rangers FCPosta Rangers FC411226-44
13TuskerTusker210132+13
14Migori YouthMigori Youth30302203
15Nairobi UnitedNairobi United403156-13
16BandariBandari403112-13
17Ulinzi StarsUlinzi Stars402214-32
18Mombasa EliteMombasa Elite401326-41

Detaljerad Form & Nya Matcher

Kenya Police
VVFOV
9Spelade
3Vinster
3Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.33
Vinst %33%
Mål/Match1.56
Snittmål0.67
SnittInsläpp0.89
Båda Mål22%
Hållna nollor56%
Missade44%

Nya Matcher

29 okt.Vmot Ulinzi Stars1-0
25 okt.Oborta Mombasa Elite0-0
20 okt.Fmot AFC Leoparderna1-2
26 jan.Vborta Mara Sugar1-0
7 dec.Vmot Mara Sugar1-0
Posta Rangers FC
FFFVO
10Spelade
3Vinster
4Oavgjorda
3Förluster
Poäng/Match1.3
Vinst %30%
Mål/Match2.1
Snittmål1
SnittInsläpp1.1
Båda Mål40%
Hållna nollor40%
Missade30%

Nya Matcher

28 okt.Oborta Bandari0-0
23 okt.Vmot KCB1-0
18 okt.Fborta Murang'a SEAL1-5
10 okt.Fmot Shabana0-1
31 majFmot Ulinzi Stars0-1

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se