Spain
Spanien

Primera RFEF - Grupp 2

Bästa värde Predictioner & tips

Säsong2026/27
Matchdag2
Lag20
95 / 380 spelade matcher25%
📊
49.2%Vår resultathistoriksenaste 180 dagarna
59W·61L·120 avslutade
Sportbonus 200%VM 2026-bonus
Hämta
+100% första insättningMatchande insättningsbonus
Hämta

Primera RFEF - Grupp 2 Tips

Ligans fakta

Real Murcia har gjort mål i varenda en av sina senaste 10 matcher
FC Cartagena har gjort mål i varenda en av sina senaste 9 matcher
Marbella har förlorat sina senaste 4 ligamatcher
Villarreal är obesegrade i sina senaste 5 ligamatcher
Gimnàstic har släppt in mål i varenda en av sina senaste 8 matcher
Sevilla Atletico har fått 9 röda kort i 38 matcher den här säsongen
Antequera har fått 9 röda kort i 38 matcher den här säsongen
Atlético Madrid har gjort alla 8 straffar den här säsongen
Algeciras har fått 8 röda kort i 38 matcher den här säsongen
Sanluqueño har förlorat sina senaste 3 ligamatcher
Real Betis II har gjort mål i varenda en av sina senaste 6 matcher
Real Betis II har fått 8 röda kort i 38 matcher den här säsongen

Prediktionsnoggrannhet

95
Analyserade matcher
77%
Bäst: Double Chance
57%
Total noggrannhet

Säsongsbettinginsikter 95 Matcher

Matchresultat
Hemmalag
48%
Oavgjort
32%
Borta
20%
Totala mål
Snitt: 2.69 mål/match
Över 1.5
76%
Över 2.5
48%
Över 3.5
28%
Båda lag gör mål
53%Ja
47%Nej
Dubbel chans
1X
80%
X2
52%
12
68%
Asiatisk Handikapp
Snittmålskillnad: +0.59
68%Close (0-1)
32%Win by 2+
Halvtid
Hemmalag
36%
Oavgjort
51%
Borta
14%
Halvtid/Slutresultat
11/1
24%
2X/1
23%
3X/X
17%
4X/2
11%
52/2
9%
Korrekt Resultat
11-0
13%
21-1
13%
32-0
13%
42-2
9%
52-1
7%

Översikt Kommande Prognoser

68%
29%
Hemmalag 28Oavgjort 1Borta 12
0Högt Förtroende
8Medel
33Låg
45%Snittförtroende

Primera RFEF - Grupp 2 Tabell

#LagSpeladeVunnaOavgjortFörloradeMålSlutresultatMålskillnadPoängForm
1Villarreal106312312+1121
2Zaragoza106311912+721
3Ibiza105231713+417
4Real Jaén9441139+416
5Real Murcia9513118+316
6Alcorcón103611810+815
7FC Cartagena104331411+315
8Real Madrid104331311+215
9Gimnàstic94231514+114
10Algeciras94141313013
11Hércules9414811-313
12Sant Andreu103341212012
13Huesca92611111012
14Atlético Madrid102531816+211
15Antequera92521413+111
16Rayo Majadahonda9216710-37
17Águilas9144915-67
18Europa FC10217618-127
19Juventud Torremolinos91351120-96
20Teruel10136417-136
Kvalificering

Tidigare Prognoser

Säsongsstatistik

95
Matcher
256
Totala mål
2.69
Snittmål / Match
8
Max mål / Match
51
0-15'
0
16-30'
0
31-45'
51
46-60'
0
61-75'
154
76-90'
10Gula Kort
0Röda Kort
0.1 Kort per Match (0.1 Gul)
Statistik tillgängliga snart
Nollat ​​Mål45
0-0 Oavgjort6
Hemmalag Goals156
Bortalag Goals100

Expertanalys av ligan

Spanien Primera RFEF - Grupp 2 Tips & Spelförslag - Bästa tipsen för lången tips idag
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Grundare & chefsanalytiker
60.3% Vinstprocent «Vårt Tips»
30+ Års Erfarenhet
16,179 Spårade Förutsägelser

Primera RFEF - Grupp 2 är en av de mest spännande divisionerna i Spanien för säsongen 2025/26-2026, med 20 lag som slåss om avancemang och överlevnad. Det har varit en intensiv säsong hittills, med 61 matcher spelade och ett genomsnitt på 2,11 mål per match. Statistik visar att över 2,5 mål är vanligt förekommande i drygt 37,7% av matcherna, medan båda lagen gör mål i över 42,6% av fallen. Sabadell leder tabellen, men med många lag som jagar, är det svårt att förutsäga vem som tar hem segern. För den som letar efter de bästa speltips idag, inklusive lången tips idag och rekar speltips fotboll, finns mycket att följa. Med tanke på odds och statistik kan du hitta de bästa tipsen för att optimera din bettingstrategi – oavsett om du är ute efter tips lången idag eller X2 tips för matcherna. Håll dig uppdaterad för att göra smarta val i jakten på de bästa fotboll odds tipsen och VM fotboll tipsen, då Primera RFEF fortsätter att leverera spänning och oväntade resultat.

Välj liga

Viktigt Meddelande: Ansvarsfullt Spelande och Förutsägelser Ansvarsfriskrivning

18+

DU MÅSTE VARA 18+ ÅR FÖR ATT SPELA. Spelande innebär risk och kan vara beroendeframkallande. Vänligen spela ansvarsfullt och satsa endast vad du har råd att förlora.

Våra fotbollsförutsägelser är baserade på statistisk analys och bör endast användas för underhållningsändamål. Tidigare prestanda garanterar inte framtida resultat.

Vi är inte licensierade finansiella eller spelrådgivare. Sök alltid professionell rådgivning innan du fattar spelbeslut.

18+Lokala resurser för ansvarsfullt spelande — Sverige
Tillsynsmyndighet:Spelinspektionen
Stödlinje:Stödlinjen: 020-81 91 00 (24/7)
Självavstängning:Spelpaus.se